Samsung'un Yeni Plazma HDTV Serisi

LED VE LCD TV’lerinden sonra Samsung 2010 model Plazma HDTV’lerini de görücüye çıkarttı. Cihazlar görüntü netliği ve tasarruf önlemleriyle dikkat çekiyor.
 
CES 2010 sona ermiş olabilir ancak bu fuarda tanıtılan ürünlerin etkisi hala sürüyor. Samsung, organizasyonda 2010 model televizyon serileriyle dikkat çekti. Bu kapsamda tanıtılan Plazma HDTV’ler ise 8000, 7000, 6500 adlı modellerden oluşuyor.
Firmanın tabiriyle bir inçten biraz daha kalın olan bu televizyonlar içerisinde 8000 ve 7000 modelleri üst seviye özelliklere sahipken 6500 ise daha ekonomik bir fiyata sahip. 8000 serisinde bulunan Motion Judder Canceller, titreşimi hareketli sahnelerde ortadan kaldırma özelliğine sahip.
 
Enerji tasarrufu ve görüntü kalitesi standart
Ayrıca yine aynı modellerde mevcut olan Real Black Filter özelliği ise güneş ışığının ya da mekan ışıklandırmasının sebep olduğu ekrandaki parlamayı azaltıyor ve böylece siyah tonlar ve gölge gibi detaylar mümkün olduğunca net görünebiliyor. MJC özelliği de film ve dizilerdeki hareketli sahnelerde titreşimi azaltıyor.
7000 serisi ise Samsung’un Clear Image Panel (Net Görüntü Paneli) teknolojisini barındırıyor. Clear Image Teknolojisi geleneksel panellerde sıklıkla rastlanan çift görüntü ve bulanıklık gibi sorunları ortadan kaldırarak, hangi açıdan izlenirse izlensin net görüntüler sunuyor.
Ayrıca üst seviye bu modellerde görüntüyü kendiliğinden üç boyutlu hale getiren bir 3D işlemci bulunuyor. Firmanın giriş seviyesindeki TV serisi olan 6500 ise Wide Color Enhance ve Clear Image Panel özelliklerine sahip. Samsung bu ürün gamı altında çıkarttığı televizyonlarında, enerji tüketimini azaltan Energy Star 4.0 teknolojisini kullanıyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.