Cepte görüntülü konuşma devri başlıyor!

Cep telefonu markası General Mobile, GF2F adlı cep telefonu modeliyle 3G devreye girmeden, GPRS üzerinden görüntülü konuşmayı başlattı.
General Mobile, haziran ayında devreye girmesi beklenen 3G teknolojisinden önce “Face To Face” (F2F) servisi ile görüntülü konuşma imkânı sağlayan “GF2F” cep telefonunu tanıttı.
Cep telefonunun dün yapılan tanıtım toplantısında konuşan General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, General Mobile olarak her zaman cep telefonu sektöründe geliştirdikleri teknolojilerle öncü olmayı, sektöre değer katmayı hedeflediklerini, geliştirdikleri F2F teknolojisiyle 3G’den önce hem de daha uygun fiyata görüntülü konuşma ve “chat” imkânını tüketicilere sunmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirdi.
Muzaffer Gölcü, 2008 yılında General Mobile için büyüme yılı olduğunu ve 2007 yılında satılan ürün adedini 2.5 katına çıkardıklarını ifade etti. 2009 yılı için ise Gölcü, “Satış hedefimiz 500 bin adet ürün, 200 milyon TL” diye konuştu.
Muzaffer Gölcü, yatırımlarının devam edeceklerini belirterek, 2009 yılında Bursa kenti ile Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde birer mağaza açacaklarını bildirdi.
249 TL’ye satılacak
GPRS üzerinden F2F özelliğiyle görüntülü konuşma ve chat imkânı sunan GF2F telefonunu anlatan Muzaffer Gölcü, yeni ürünün Google map, MSN, Yahoo Talk, Google Talk, AOL Messenger programlarını sağlayan Ebuddy teknolojisi, FM Radyo, Bluetooth, 2.0 megapixel kamera, hafıza kartı desteği ve diğer özellikleriyle bir cep telefonundan beklenen tüm özelliklere sahip olduğunu belirtti. Gölcü, ürünün bedelini önce 399 TL olarak düşündüklerini, ancak daha sonra fiyatı 249 TL olarak belirlediklerini kaydetti. Face To Face servisinin 3G teknolojisinden daha uygun bir fiyatla hizmet sağlayacağını vurgulayan Gölcü, tüketicilerin GSM operatörlerinden alacakları paketin iletişimin maliyetini belirleyeceğini ifade etti.
Muzaffer Gölcü, GSM operatörlerinden sağlayacakları 100 MB’lık bir GPRS paketinin fiyatının 5-10 TL arasında değiştiğini dile getirerek, F2F özelliği ile sisteme bağlanırken 15 KB, görüntülü ve sesli iletişimin dakika başına 4 KB, saat başına ise 250-350 KB’lık bir kaynak kullanımıyla sesli, görüntülü ve yazılı bir şekilde iletişim kurulabileceğini bildirdi.
Bundan sonra üretecekleri bütün ürünlerin F2F özelliğini taşıyacağını anlatan Gölcü, yaklaşık 1,5 ay sonra 3G özelliğine sahip diğer marka cep telefonu olan kişilerin de General Mobile’dan alacakları bir yazılımı yükleyerek bu servisi kullanabileceklerini sözlerine ekledi.
Referans
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.