Oyun Kavramı Değişiyor

Hem oyuncuların, hem de video oyunu yapımcılarının alışkanlıklarını sonsuza kadar değiştirecek yenilik, Mario’nun babasından geldi.
Bugüne kadar oyun dünyasına başta Super Mario olmak üzere birçok yenilik kazandıran Shigeru Miyamoto’nun geçtiğimiz yıl yaptığı ve önceki gün onaylanan bir patent başvurusu, bildiğimiz oyun kavramının değişmek üzere olduğunu gösterdi. 30 Haziran 2008 tarihli patente göre, aldığınız bir video oyunu bir film izler gibi açıp başından sonuna kadar oynanışını izleyebileceksiniz.

Kaynak:
İster İzle, İster Oyna
Oyunun istediğiniz bir anında bire bir aksiyona katılmak da yine oyuncuların tercihine kalacak. Öncelikle zorluk seviyesi yüksek olan oyunlarda bölümleri geçemeyen oyuncuların hikâyeden yoksun kalmaması için tasarlanan bu sistem, uzun süre üzerinde çalışılan bölümlerin birçok oyuncu tarafından oynanamamasının önüne de set çekecek.
İlk tahminler, bu patentin ilk olarak bir sonraki Zelda oyununda kullanılacağını işaret ediyor. Şimdiden oyun dünyasına bomba gibi düşen Miyamoto’nun patenti, bakalım video oyunlarında ne gibi değişiklikler sağlayacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.