Dell sunucuları artık çok daha fazla enerji verimliliği sağlıyor

Dell’in Poweredge R610 ve R710 sunucuları EPA Enerji Verimliliği yönergelerine uygun olarak, EPA Energy Star kriterlerine uyumlu hale geldi.
Dell, şirketin ürettiği sunucuların ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından belirlenen Energy Star teknik özelliklerine uyumlu olması için tam destek verildiği belirtildi. Buna göre Energy Star teknik özelliklerine uyumlu ilk PowerEdge ürün gamının detaylarını kamuoyu ile paylaştı.
PowerEdge hakkında konuşan Dell Sunucu Platformu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sally Stevens “Dell, Sunucular için Energy Star girişimi ile şirketlerin veri merkezi performansını yükseltirken operasyonel harcamalarını azaltmalarına yardımcı olmayı hedefliyor ve bunu bir misyon olarak görüyor. EPA’in yeni bir farkındalık ve yenilikçi düşünce için yaptığı öncülüğü destekliyoruz ve iş alanımızın enerji konusundaki arayışına çözüm bulması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
 
Dell ve Energy Star
– Dell, 1993’ten bu yana Energy Star programında aktif olarak yer alıyor, EPA tarafından belirlenen Energy Star standartlarına uyumlu masa üstü, çalışma istasyonu, diz üstü, ekran, TV ve yazıcılar sunuyor.
– Dell tarafından tasarlanan masa üstü, çalışma istasyonu ve taşınabilir ürünlerin büyük çoğunluğu düşük güç durumunda 5 watt’tan daha az enerji harcıyor ve EPA tarafından enerji verimliliği için belirlenen güncel seviyelerden daha başarılı bir performans gösteriyor.
– Dell, Mayıs 2003’ten itibaren son kullanıcıya sunduğu OptiPlex platformlarında, Energy Star uyumluluğu için EPA tarafından belirlenen güç yönetimi şartlarına uygun üretimi standart hale getirdi. Pek çok bilgisayar sistemi için de bu uygulama bir adım ileriye taşındı. EPA tarafından Energy Star uyumluluğu için belirlenen; bilgisayarın 30 dakika boyunca inaktif kalması durumunda düşük güç moduna geçmesi standardı, Dell tarafından 15 dakikaya indirildi ve daha fazla enerji tasarrufu sağlandı. Dell’in bu kararı ile kullanıcılar hem parasal tasarruf sağlıyor, hem de hava kirliliği ve küresel ısınmaya olan bireysel etkilerini azaltıyor.
Detaylı bilgi için;
 www.dell.com/energy/poweredge
Kaynak: www.potkal.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.