Dijital çağ geleceği nasıl etkileyecek?

Dijital çağın gelecekte medya ve telekomünikasyon sektörünü nasıl etkileyeceğine ilişkin Oracle’ın yaptırdığı araştırmanın sonuçlarını duyuruldu.
İngiliz trend danışmanlığı şirketi The Future Laboratory ile işbirliği yaparak, iletişim ve medya şirketlerinin gelecekte karşılaşacakları zorlukları ve dijital dünyanın tüketici davranışlarını nasıl değiştireceğini araştıran Oracle, “Capitalising on the Digital Age” (Dijital Çağdan Faydalanmak) adlı araştırmasının sonuçlarını duyurdu.
 The Future Laboratory, araştırma kapsamında aralarında Buyology’nin yazarı Martin Lindstrom, BBC Radio 1 Interactive’den Hugh Garry ve Oxford Üniversitesi’nin İnsanlığın Geleceği Enstitüsü’nden (Future of Humanity Institute) Anders Sandberg’in de yer aldığı dünyanın önde gelen uzmanlarının katıldığı bir panel düzenledi. Panelde uzmanlarla birlikte, mevcut ve gelişmekte olan sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik güçlerin, iletişim ve medya şirketlerinin gelecekteki iş modellerini nasıl etkileyeceği üzerinde duruldu.
Önümüzdeki 5 -10 yıl içinde tüketicilerin medya kullanımının bir resmini ortaya çıkarmak için, “freemium” servislerindeki ve profesyonelliğe geçen yaratıcı tüketicilerdeki artışla, film ve video içeriklerini anlamsal olarak aramak gibi teknolojik gelişmeler de panelde değerlendirilen konular arasındaydı.
Yapılan araştırmada ortaya çıkan sonuçları sonraki sayfada görebilirsiniz.
Kaynak ve devamı için:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.