En İyi 5 İnç Ekranlı Akıllı Telefonlar

Üst düzey akıllı telefon markalarında 5 inç ve altı boyutlarda telefon modeli bulmak artık çok güç duruma geldi. Teknoloji ilerlerken, üreticiler ürünlerinde boyut olarak büyük olmalarına hassasiyetle yaklaşıyor. Kullanıcıların önemli bir kısmı ekranların büyümesini olumlu karşılasa da, bir diğer kısım teknoloji sever, küçük boyutlu telefonların daha kullanışlı olduklarına dikkat çekiyor.

En son Apple marka telefon modelleri küçük boyutlarıyla biliniyordu. Ancak Iphone 6 Plus modelinde, bu tutkunun terk edildiği anlaşılıyor. Sizler için hazırlanan verilere göre hali hazırda 5 inç ve altı boyutlarda telefonları bulmak zor olsa da, belli telefon üreticileri, küçük boy telefonlar konusunda ısrarını sürdürmeye devam ediyor.

5 İnç Genişlikte Olan Telefon Markalarının Özellikleri

ASUS başta olmak üzere belli başlı telefon üreticilerinin küçük boyutlarda telefon üretiminde vazgeçmedikleri görülüyor. Özellikle Asya merkezli üreticilerin ilgili modelleri sizler için derlendi.

  • Asus ZenFone 5 Modeli Özelikleri: Ülkemizde tutulan ZenFone serisi modelleri, dünya genelinde ilgi görmeyi sürdürüyor. HD çözünürlüğe sahip LCD ekranın boyutu, 5 İnç iken; 2,0 GHz hıza ulaşabilen telefon dikkat çekici performansa sahip. 2GB Ram kapasitesinin bulunduğu telefonda, Intel Atom Z2580 işlemcisi bulunuyor. 16 GB artırılabilir hafıza zayıf özellik olarak dikkat çeken telefonda, 8 MP arka ve 2 MP ön kamera özellikleri bulunuyor.
  • Motorola Moto G: Moto G, Motorola markasının üretmekte olduğu en başarılı akıllı telefon markası olarak biliniyor. Android 5.0 güncellemesine kavuşan telefon dikkat çekici özelliklere sahip. 4,5 İnç ekran büyüklüğü, 16 GB Ram desteği ve hafıza kartı eklentisi bulunuyor. 5 MP arka, 1,3 MP ön kamera desteği ise, telefonun negatif özellikleri olarak ön plana çıkıyor.
  • Sony Xperia E4: 8 GB dahili hafızası bulunan ürünün, ekran boyutu ise 5,2 İnç olarak biliniyor. Sony markası tarafından üretilen modelin, 5 MP arka kamera çözünürlüğü bulunuyor.
  • Hiking A1 özellikleri: 5 inç ekran boyutu bulunan telefonun, 1800 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. 5 MP ön kamera desteği bulunan modelde, 2 MP ön kamera özelliği, vasat yanlar olarak dikkat çekiyor. 1 GB Ram ve 8 GB dahili depolama birimi olan modelde, 32 GB maksimum harici depolama özelliği bulunuyor.

5 İnç Ekranlı Telefon Üreticileri

5 İnç ekrana sahip telefon üretimi sınırlı sayıdadır. Markalar daha büyük boyutlara yönelirken, sınırlı sayıda olan üretimleri, Sony, Vestel, Hiking ve Asus markalarının belli modellerinde bulabilmek mümkündür.

 

Önceki İçerikXiaomi Mi 6
Sonraki İçerik Asus Zenfone 2 Sensor
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.