Asus Zenfone 2 Sensor

Akıllı telefonlardan bir kısmında, yakınlık sensoründe çalışma problemleri gözlemlenebilir. İki farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkan sorunun iki farklı nedeni olabiliyor. İlkinde, kullanıcı müdahalesi ile sorun çözülürken ikinci sorunda, teknik desteğe ihtiyaç duyulabiliyor.

Asus Zenfone Sensor Çalışmama Nedenleri

Yakınlık sensöründe basit sorunlar nedeniyle çalışma problemi gözlemlenebilir. Kırılmaz cam ya da koruyucu telefon kılıfları, sensor görüş açısını kapatabilir. Bu durumda, kılıf ya da kırılmaz cam çıkarılmalıdır. Genellikle kırılmaz cam eklentisi yapan çoğu kimseler, sensor varlığına dikkat etmezler. Bu nedenle, sensor üzerin kapatılmakta ve algı işlevi dış müdahaleye bağlı devre dışı kalabilmektedir.

Kimi durumlarda ise, telefonun kişisel ayarlarında, sensor özelliği devre dışı konuma getirilmektedir. Bu durumda özellik tekrar aktif edilirse, çalışma devam edecektir. Belirtilen her iki sorunun çözümü de, kullanıcılar tarafından sağlanabiliyor.

Kimi zaman dış müdahaleye bağlı olarak sensor kullanım dışı kalabiliyor. Darbeye bağlı olarak gelişen bu durumda, yaşana hasara bağlı bozulma nedeniyle, telefonla konuşurken bile, kullanıcılar istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Yaşanılan bu tarz bir sorunda, vakit kaybetmeksiniz, ilgili Asus teknik servisine başvuruda bulunulmalıdır.

Asus Yakınlık Sensor Değişimi

Yeterli servis ortamında, Asus Zenfone model telefona ait sensor değiştirilebilmektedir. Özel üretim ekipmanların kullanıldığı çalışma ortamlarında yaklaşık 45 dakikalık çalışma sonrasında, teknisyenler, sensor değişimini sorunsuz bir şekilde tamamlar. Garanti kapsamında sevk edilen ürünlerin, sensor arızalarına, yolda geçen süreler hariç olmak üzere 3 iş günü içinde cevap verilir. Ücretsiz kargo desteği de müşterilere sağlanmaktadır.

Sensor değişimi sırasında, yetkili servis tarafından uygulana işlem adımları şu şekilde tarif edilebilir;

  • Telefon modeli ile uyumlu ve orijinal olan yakınlık sensoru kullanımı,
  • Telefon sıfırlanması ve fabrika ayarlarına dönme gibi teknik servis işlemleri yapılmadığı için, telefonda bulunan kişisel verilerde herhangi bir değişiklik olmaz,
  • Servis dönüşü, sensorün sorunsuz bir şekilde çalışmayı sürdürdüğüne şahit olursunuz,
  • Garanti kartı ile birlikte değişimi sağlanan sensor size gönderilerek, işleminiz teknik servis tarafından çözüldü kodu kullanılarak kapatılır.

Asus marka telefonunuza ait sensor arızası durumunda, yetkili teknik servise müracaat etmekten çekinmemelisiniz. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak, çalışma ortamı sürekli kayıt altında tutulur. Düzenli olarak sterilizasyon çalışmaları genel sağlık önlemleri çerçevesinde yürütülür. Statik elektrikten arındırılan ortam aynı zamanda sigorta ile güvenlik altına alınmıştır.

Sensor arızalarınızı garantiniz devam ettiği durumlarda ücretsiz olarak, garantini tamamlandığı durumlarda ise, makul ücretler karşılığında yetkili teknik servise yaptırmalısınız.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.