Hızlı ve Öfkeli Arabaları Markaları Nelerdir?

Hızlı arabalar söz konusu olduğunda ilk akla gelen film seçeneği olan Hızlı ve Öfkeli sinema filmi; birbirinden farklı araba modelleriyle de karşımıza çıkıyor. 2 Kasım 2001 ilk serisi yayınlanan Hızlı ve Öfkeli filminin adrenalin dolu her serisinde dönemin en öne çıkan araba markaları hep yer aldı. Filmin ilk serilerinde genelde Japon arabaları boy gösteriyor. Özellikle Toyota Supra ilk serilerin en gözde araba markası olarak karşımıza çıkıyor. Toyata Supra’nın günümüzdeki ikinci el piyasası ise 70 bin gibi fiyat oluyor.

Hızlı ve Öfkeli film serisinin önemli markalarından birisi de Nissan markasıdır. Nissan 240SX modelinin Hızlı ve Öfkelinin 3. Serisinde boy gösterdiği biliniyor. Yine bu aracın günümüzdeki ikinci el fiyatının da 22 bin Dolar civarında olduğu da biliniyor. Ayrıca 3. Seride yer alan önemli markalar arasında İntegra GS – R de yer alıyor. Bu modelin fiyatı ise ortalama 20 bin dolar civarında olduğunu söylemek mümkün oluyor. Hızlı ve Öfkeli 7’ye kadar genelde söz konusu filmde Japon arabaları boy gösteriyor.

Hızlı ve Öfkeli Serisinde Ön Plana Çıkan Arabalar

Aksiyon severler açısından her bölümü heyecanla beklenen Hızlı ve Öfkeli filminin çok sayıda farklı araba modelini de seyircisinin karşısına çıkarttığı biliniyor. Hızlı ve Öfkeli serisinde yüksek performanslı pek çok araç boy gösteriyor. İşte bu sinema serisinde ön plana çıkan başlıca araba markaları:

  • Subaru
  • Dodge Charger
  • Astın Martın BD 9
  • Plymouth Barracuda
  • The Lykan Hypersport
  • Maxımus Ultra Charger
  • Dodge Challenger SRT-8

Filmde yer alan aksiyon sahneleri kadar filmde yer alan araba modelleri de sinemaseverleri heyecanlandırmaya yetiyor. İzleyiciyi heyecanlı bir maceraya sürükleyen bu araba modelleri; yüksek performanslarıyla da göz dolduruyor.

Subaru Motor Gücüyle Ön Plana Çıkıyor

Hızlı ve Öfkelide yer alan Subaru markasının 350 HP gücüne sahip modeli; güç ve performansın markası olarak tanımlanıyor. Motor gücü söz konusu olduğunda doğal olarak Subaru harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Dodge Challenger SRT-8 Modelini Özel Eğitimli Sürücüler Kullanıyor

Filmde yer alan Dodge Challenger SRT-8 modeli 500 HP gücüne sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Filmde büyük kazalar yaşanılmaması için bu modeli alanında uzman olan eğitimli sürücülerin kullandığı da biliniyor.

Dünyanın En Güçlü Arabası: Astın Martın BD 9

Jaso Statham tarafından filmde kullanılan Astın Martın BD 9 dünyanın en güçlü arabaları arasında yer alıyor. V 12 motora sahip olan bu model; tam anlamıyla performans delisi bir model olarak tanımlanıyor.

80’li Yılların Modası Plymouth Barracuda

Özellikle ABD’de yapılan otomobil yarışlarının gözdesi olan Plymouth Barracuda; 80’li yıllardan çıkıp gelen bir araç modeli olarak tanımlanıyor. Bu model arabalar özellikle araba koleksiyonu yapanlar açısından son dere e favori bir araç modeli olarak karşımıza çıkıyor

En Pahalısı The Lykan Hypersport

Filmde boy gösteren araçlar içerisinde en pahalı modeller birisi olan The Lykan Hypersport;  900 HP güç üretmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bu araç tamı tamına 385 km hıza ulaşabiliyor.

Maxımus Ultra Charger Modifiyesiyle Göz Kamaştırıyor

2000 HP gücüyle ön plana çıkan ve modifiyesiyle göz kamaştıran; Maxımus Ultra Charger, 1 milyon Dolardan fazla değerinden olan bire araç olarak ön plana çıkıyor.

Dodge Challenger SRT-8 800 HP Güç Üretiyor

Filmde bir kurtarma sahnesinde askeri araçlar kullanılarak yola indirilen Dodge Challenger SRT-8 800 HP güç üreten ve modifiyesiyle ön plana çıkan bir araç modelidir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.