En iyi 5 telefon

3G teknolojisi Türkiye’ye geliyor. Hem yeni yıl hediyesi hem de 3G uyumlu telefon bakıyorsanız işte CNET tarafından belirlenmiş en iyi 5 cep telefonu
Her ne kadar ekonomik kriz her ailenin bütçesini etkilese de yeni yılda sevdiklerine bir hediye vermeyi düşünenler var. 2009’da hayatımıza girecek 3G teknolojisi ile uyumlu bir telefon edinmeyi veya hediye etmeyi düşünüyorsanız CNET dünyanın en iyi 5 cep telefonunu belirledi.
Bu listede iPhone 3G yok. Nokia’nın herhangi bir modeli de. Çünkü tüm dünyanın  referans olarak aldığı CNET.com dünyada en çok rağbet gören değil, en iyi 5 telefonu seçmiş durumda.

HTC Touch Diamond
En iyi akıllı telefonlar sınıfında yer alan HTC Touch Diamond kompakt bir tasarıma sahip. Dokunmatik ekranıyla da beğeni topluyor. Ancak Windows Mobile işletim sistemi yüklü olan bu telefon “iyi bir görüntüden” daha fazlasını sunuyor. Pek çok kablosuz bağlantı alternatifi, çoklu ortam özellikleri ve üretkenlik araçları. İş dünyası ile eğelenceyi dengeleyecek akıllı bir telefon arayanlar HTC Touch Diamond’ı tercih edebilir
LG Dare
En iyi video özelliğine sahip telefon olarak adlandırılan LG Dare dokunmatik telefonlarda daha önce kullanılmayan bazı özelliklere sahip. Wi-Fi erişimi olmayan bu telefonun web tarayıcısı ve müzik çaları pek iyi değil. Ancak kamerasının kalitesi biraz farklı bir dokunmatik telefon isteyen kullanıcıların seçimi için yeterli.
Sony Ericsson W760a

Sony Ericsson’un Walkman serisi telefonlarından olan W760a en iyi müzik telefonu sıfatını hak ediyor.  Geçtiğimiz yıl Las Vegas Consumer Electronics Show’da en iyi cep telefonları kategorisinde finale kalan bu telefon  tasarımının yanında hareket sensörle de dikkat çekiyor. Üç bantta 3G desteği sunan bu telefon CNET tarafından Editör’ün seçimi ödülünü de kazanmış bir ürün. Eğer müzik dinleyecek bir telefon arıyorsanız, Sony Ericsson W760a bunun için biçilmiş bir kaftan

BlackBerry Bold 9000

Bu ürünün pazara sunulmasını bekleyenler beklentilerinden daha fazlasını elde ettiler. Sonuçta iş hayatının tartışılmaz lideri BlackBerry’nin iş uygulamalarını daha ileriye götüren bir modeli Bold. Bunun yanında çoklu ortam özellikleri, ekran kalitesi,  video kalitesi  çok profesyonel bir iş makinesine biraz da kişisel eğlence eklemek isteyen kullanıcılar için ideal. En iyi akıllı telefonlar arasında yer alıyor Bold.

 

ZN5’in duyurluduğu 2007 Haziran ayından bu yana bu kameralı telefonu incelemek için dört gözle bekliyorduk. Kodak (Evet o Kodak) işbirliği ile tasarlanan ZN5 şimdiye kadar gördüğümüz ilk kameralı telefon değil, fakat kameralı telefonlar listesinde en üst sırada. ZN5’in çektiği fotoğrafların kalitesi tek kelimeyle mükemmel, farklı kamera seçenekleri var ve entegre Wi-Fi özelliği çekilen fotoğrafla ın kameradan kolaylıkla aktarılabilmesini sağlıyor. Elbette ZN5 aynı zamanda bir telefon ve çok iyi ses kalitesiyle yine öne çıkıyor. Zengin özellikler sağlam ve zarif bir tasarım içerisinde toplanmış. Bazı anlarda telefon kullanımı biraz sınırlı olsa da ZN5 fotoğraf makinesi ve telefonu başarıyla bir araya getiren bir telefon.

 

Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.