Ericsson, İtalyan Pride Spa’yı satın alıyor

Ericsson, İtalyan danışmanlık ve sistem entegrasyonu şirketi Pride Spa’yı satın alarak yetkinliğini güçlendiriyor.
Ericsson (NASDAQ:ERIC), Pride Spa şirketinin %100 hissesini alıyor. İtalya’da faaliyet gösteren Pride Spa, danışmanlık ve sistem entegrasyonu alanında yaklaşık 1.000 uzmana sahip. Anlaşmanın 1 Şubat’ta tamamlanması bekleniyor.
Ericsson Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Global Servisler Yöneticisi Jan Frykhammar konuyla ilgili olarak, “Büyüyen servis pazarında yetkinliğimizi artıracak önemli bir adım daha attık. Sabit ve mobil şebekelerin yakınsadığı ve tüketicilerin yüksek bir kullanım yetkinliği kazandığı, ileri düzeyde karmaşıklaşan telekom alt yapılarında danışmanlık ve sistem entegrasyonu üst seviyelerde önemli bir rol oynamaktadır. Bugün, danışmanlık ve sistem entegrasyonu alanındaki çözümlerimizi güçlendirecek, çok yetenekli çalışanları da aramıza katıyoruz,” şeklinde konuştu.
Pride Group Kurucu ve CEO’su Antonio Giugliano ise satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Pride Spa çalışanlarının yeteneğini ve bilgi birikimini ortaya koyan bu anlaşmayı duyurmaktan gurur duyuyorum. 20 yıllık faaliyetlerimizle kazandığımız bu deneyim ile 1.000 çalışanımızın dünyanın lider servis ve telekom sağlayıcısı olan Ericsson bünyesine katılacağını bilmek mutluluk verici.”
Ericsson, son beş yıl içinde danışmanlık ve sistem entegrasyonu alanında 5 şirketi satın aldı:
Bizitek, Türkiye, Mayıs 2009, 115 çalışan
HyC, İspanya, Aralık 2007, 110 çalışan
TUSC, Avustralya, Kasım 2005, 84 çalışan
Teleca OSS, İsveç, Temmuz 2005, 40 çalışan
Audilog, Fransa, Eylül 2004, 60 çalışan
Satın alma işlemleri kurul ve yasal onaylara sunulmuş durumda.
Ericsson Danışmanlık ve Sistem Entegrasyonu Hakkında:
Gelişmiş son kullanıcı servisleri ve tüketici beklentilerini karşılama ihtiyacı, pazar serbestliği ile birleşince, iletişim dünyasını şekillendirmek için baskı yaratıyor. Rekabetçi tarafta kalabilmek için operatörler ve servis sağlayıcılar, operasyonlarını modern yapılara dönüştürürken insanlar, araçlar ve teknolojiyi işletecek bütünsel bir yaklaşım sergilemek durumunda.
Ericsson, iş stratejisi, operasyonel etkinlik, OSS/BSS dönüşümü, yetkinlik gelişimi ve şebeke teknolojisi modernizasyonu alanlarında servis sağlayan 10.000’den fazla danışman ve sistem entegrasyon uzmanına sahip. Ericsson her yıl, operatörler, devletler, kamu kurumları ve toplu ulaşım sektörüne çok tedarikçili ve çoklu teknoloji ortamı ulaştırıyor. Bu projeler uçtan uca dönüşüm projelerinden, tek çözümlü görevlere kadar pek çok çeşitlilik gösteriyor.
Kaynak: www.kurumsalhaberler.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.