Evrenin Oluşumu Ile Ilgili öne sürülen bilimsel görüşler nelerdir

Evrenin Oluşumu Ile Ilgili öne sürülen bilimsel görüşler nelerdir
Büyük Patlama: Gaz ve toz bulutu halinde olan evrenin büyük bir patlama sonucu oluştuğuna yönelik teori. Patlamaya neyin neden olduğu açıklanamıyor.
Evrenin oluşumunu açıklamada kullanılan bir teori türü. Teoriye göre, evren günümüzden en az on milyar yıl önce, çok yüksek sıcaklık ve yo*ğunluktaki bir yapıdan büyük bir patlama so*nucu oluşmuş olup, bu yapıdan, söz konusu patlama ve genişleme sonucunda, en hızlı ha*reket eden kütleler en dışta, daha yavaş hare*ket edenler ise en içte olmak üzere, bir yayı*lım başlamıştı.
Metaverse Teorisi: Milyonlarca evren var. Ancak içlerinde en mükemmel olanı bizimki ve yaşam sadece burada mevcut.
Evrensel Tasarım: Vanilla Sky, The Matrix filmlerindeki gibi evrenimiz bir başka varlık ya da topluluk tarafından oluşturulmuş bir simulasyondan ibaret.
Yaratılış teorisi: Tek tanrılı dinlere göre evren Tanrı’nın “Ol” demesiyle meydana geldi. Bu, Büyük Patlama’ya yol açan nedenin de ta kendisi.Metafiziksel düşüncede vahiy otorite ya da inanç temeli üzerinde varolduğu kabul edilen, varlık ve değerin kaynağı olan mutlak, zorunlu, yüce varlık. Doğanın bir parçası olmayan, ama doğanın yaratıcısı ya da nedeni olan, zaman ve mekan kavramlarının kendisine uygulanamayacağı, varlığa gelmiş olduğu düşünülemeyen, doğadan çok daha kudretli ve mutlak iyi olan doğaüstü, ezeli-ebedi ve sonsuz varlık.
Kaynak: Bu içerik internet kaynaklarından yararlanılarak sitemize eklenmiştir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.