Facebook ta otomatik video oynatmayı kapatma

Facebook üzerinde otomatik video açılıyor ve mobil veriniz ya da Wi-Fi bağlantınız üzerinden gereksiz veri akışı sağlanıyorsa doğru yerdesiniz. İçeriğimiz de siz değerli okurlarımız için Facebook üzerinde otomatik video oynatmayı nasıl kapatacağınızı detaylı şekilde açıklayacağız. Öncelikli olarak bilgisayardan facebook’a bağlanıyorsanız bunun için yapmanız gereken tek şey ayarlardan video ayarlarına girmek ve otomatik oynatma seçeneğini kapatmaktır. Birçok kullanıcı bilgisayarını mobil veriye bağlayarak kullandığı için bununla ilgili sorun yaşayabilmektedir. Biz de sizin keyifli bir veri transferi yaşamanız adına bu konuda düzeltme yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

 

Eğer cep telefonu ya da tablet üzerinden düzeltme yaparak otomatik video oynatmayı kapatmak istiyorsanız, Android için öncelikli olarak ayarlara giriş yapmanız gerekmektedir. Sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayarak giriş yapmanızın ardından en alt tarafta yer alan videolar kısmına giriş yapın. Açılan pencere içerisinde otomatik video izlemeyi kapat seçeneğini kapalı olarak işaretledikten sonrasında sistem kapatılacaktır. 

 

IOS için yani Apple cihazlar için de yine aynı şekilde uygulamayı açtıktan sonra sağ üstte yer alan ok işaretine basmalısınız ve böylece sisteme giriş yapmış olacaksınız. Ardından giriş yaptığınız sistem üzerinden gelen yeni video ayarlarına giriş yapın. Oradan otomatik video izleme seçeneklerini kapatın ve probleminiz ortadan kalksın. 

 

Facebook videoları doğrudan HD çalıştığı için tahmin edilemeyecek yükseklikte videolar mobil anlamda çok fazla veri indirir. Ayrıca videolar içerisinde olan yükleme yüzünden telefonunuz ya da tabletiniz de yavaşlık yaşamaktadır. Bunun önüne geçmek için yukarıda da bahsettiğimiz gibi otomatik video açma özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Bu sayede hızlı bir şekilde etkileşim yaşayacak ve telefonunuzu arzu ettiğiniz hıza ulaştıracaksınız.

 

Instagram üzerinde de benzer bir özelliği yapmaya hazırlık yapmaya çalışan Facebook, otomatik video özelliklerini kapatarak kullanıcılarına bu erişilebilirliği sağlamayı hedefliyor. Bu sayede de kullanıcılarına daha avantajlı bir kullanım durumu yaratarak, daha materyalist bir kullanım bir araya getirtiyor. İstediğiniz yerde istediğiniz zamanda böylece kullanım sağlayabileceksiniz. Sosyal medya üzerinde özellikle kullanım avantajlarını bir araya getiren kullanım avantajları genellikle Google üzerinden ortaya çıkmış olsa dahi Facebook da bu konuda yatırım yapılmasını sağlamaktadır. Siz de kullanım avantajlarını kendi lehinize olacak şekilde bildirimlerinizi mail olarak ya da destek hattından iletebilirsiniz. Bu ve benzeri içeriklerimizi arama sekmesinden bulabilirsiniz ve sonucunda görebileceksiniz. Sizlere Facebook üzerinden otomatik video kapatma seçeneklerini göstermeye çalıştık, umuyoruz içeriğimizden memnun olarak ayrılırsınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.