General mobile yazılım yükleme

Geneleral Mobile Discorty marka cep telefonunuzda yazılım kaynaklı problem yaşıyorsanız tekrar yazılım güncellemeniz ya da baştan kurmanız gerekebilir. Spesifik olarak virüs kapan telefonlarda ya da hatalı uygulama indirmesi olan cihazlarda görünen bu durumu kurtaracak en önemli ayrıntı fabrika ayarlarına dönmek ya da format atmaktır. Ancak bazı durumlarda cihaza ROM atarak da kurtarılması gerekebilir. 

 

Dikkat etmeniz gereken ilk ayrıntı telefonunuzun hafızasının ne kadar olduğudur. Çünkü 4 GB ve 16 GB gibi modellere farklı yazılımlar yüklenmesi gerekmektedir. Eğer hatalı yazılımı cihazınıza yüklerseniz, yükleme sırasında problem olmasa dahi cihazın Android sürümünü yüklerken problem çıkartır ve yaptığınız işlemleri baştan tekrar etmeniz gerekebilir. Bir de sonucunda IMEI numaraları orijinal olmayan telefonlarda büyük problemler çıkabilir. Bu son tavsiyemizi özellikle yurtdışı cihazlarında yaşandığını hatırlatalım. 

 

Bu işlemlere başlamadan öncesinde cihazınızda olan bütün verileri yedeklediğinizden emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü cihaz içerisinde yer alan bütün datalar, görüntüler, isimler ve numaralar silinecektir. O yüzden başka bir yere yedeklemenizde fayda olacaktır. 

 

Telefonunuz üzerinde olan ihtiyaç duyacağınız dosyaları indirmek için General Mobile sitesine giriş yapın ve 4 GB ya da 16 GB modellerinden ihtiyacınız olanı seçin. Sürücüleri telefonunuza indirdikten sonrasında önce sürücüleri kurun ve telefonun bataryasını çıkarttıktan sonra USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Sürücülerin ne kadar hız ile yüklenebileceği değişiklik gösterebilir. Ancak kurulum başladıktan sonrasında indirme seçeneklerini tamamlayın ve telefonunuz güncellemeye başlayacaktır. 

 

Yükleme işlemi sırasında bilgisayar hızınız ile eşgüdümlü olarak ortama 8 dakika kadar sürecektir. Bu sırada sakın USB bağlantısı kopmasın. Yoksa cihazınızda geri dönüşü zor olacak hatalar meydana gelebilir. Bu yüzden elektrik bağlantınıza kadar çok dikkat etmenizde fayda olacaktır. 

 

Yükleme ekranı tamamlandıktan sonra onaylanma bildirimi ile size uyarı verecektir. Aldığınız uyarı ile birlikte cihazınızda olan yazılımı tekrar yüklemiş olacaksınız. Driver ve güncellemeleri de takip ederek cihazınızı daha uzun süre sağlıklı kullanmak adına altı ayda bir kez bu tür güncellemeler yapmanızı öneririz. Böylece telefonunuz daha verimli ve daha uzun süren kullanım sağlatabilecektir size. 

 

General Mobile telefonlarının teknik servis hizmetlerinde olan ağırlıktan dolayı, bu tür uygulamaları kendi başınıza yönetmeniz daha avantajlı ve hızlı sonuç verecektir. Yine de dikkatli şekilde ilerlemeniz ve kullanımınızı daha hızlı yapmanızda fayda olacaktır. Çünkü bu işlemlerin alacağı vakit toplamda 30 dakika kadar sürse de yapacağınız bir hata sonucunda kendinizi oldukça geriye atabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.