Gta 4 soru işareti görevi

Grand Theft Auto 4, 2008 yılında ilk çıktığında herkesi dumura uğratacak kadar kaliteli bir oyun grafiği ve açık dünyaya sahip bir oyundu. Bir çokları gibi oyunu oynayan herkes görevlere gitmeden öncesinde açık dünya içerisinde bolca vakit geçirdi, silahlı çatışmaya girdi ve dünya içerisinde karakteriyle kaos yarattı. Ancak görevler içerisinde de benzer kalitenin olduğunu belirtmek gerekiyor. Rus asıllı bir Amerika’lıyı canlandırdığımız bu oyunda New York içerisinde maceralara atılıyoruz. Özellikle karakter diyalogları konusunda büyük bir gelişim sergileyen oyun birçoklarını şaşırtıyor. Açık uçlu aksiyon macera tarzı, açık dünya oyunu olarak geçen oyun, serinin sekizinci oyunu olma özelliğine de sahiptir. Playstation 3 ve Xbox 360 için 2008 yılında ilk kez piyasaya çıktığında bütün dünya sektörün en öncüsü olan Rockstar Games’in çıtayı nereye çıkartacağını merakla bekliyordu. Ayrıca oyunun hemen ardından geliştirme paketleri olan The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony başlıklı paketler yayınlanmıştır. 

 

Oyun günümüz New York şehrinin neredeyse aynı özelliklerini yansıtarak Liberty City adı altında kurularak, kurgusal bir şehirde geçmektedir. Oyun içerisinde olan görevlerimizde Niko Bellic isminde bir karakteri canlandırıyoruz. Niko, Amerika’da iyi bir hayat yaşamak ister ancak kısa süre içerisinde kendini çete yapılandırmaları içerisinde başrolde bulur. 

 

Oyun çok büyük bir ticari başarı sağlayarak piyasaya çıktığı ilk gün sadece 3.7 milyon kopya satarak Amerika sanayi rekoru kırmış ve bu alanda tahtı çok uzun süre korumuş. Tahtı kaybettiği oyun da 2013 yılında çıkan Grand Theft Auto 5 olmuştur. Oyun toplamda 500 milyon $ kâr elde ederek büyük bir başarı sağlamıştır. Ayrıca oyunun kıyaslanabileceği sektörde yer alan bütün oyunların da yine Rockstar Games üzerinden çıkması, oyunun çıtasını her daim firmayla birlikte yukarıya çıkarmıştır.

 

Oyunda kullanıcıların anlamlandıramadığı bir görev olan soru işareti görevi de bir çok kişi için merak unsuru olmuştur. Bu görev içerisinde denize yakın olan bir yerde gözüken işarete doğru ilerlemeniz ve görevi almanız gerekiyor. Ardından araca biniyor ve oyunun sizden talep ettiği bölgeye doğru ilerlemeniz gerekiyor. Gittiğiniz yer içerisinde kurduğunuz iletişimden sonra verilen bir numara var. O numarayı arayacaksınız ve siz de telefonu çalan kişiyi bularak öldürmeniz gerekmektedir. Bu sayede görev tamamlanacaktır. Ardından diğer görevlere olduğu gibi devam edebileceksiniz. Oyun yukarıda da belirttiğimiz gibi üzerinden geçen 11 yıla rağmen halen daha dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunları arasında yer almaya devam etmektedir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.