Firefox'un eli güçleniyor!

Firefox devrim yapmak için düğmeye bastı: Artık Firefox tek bir site yüzünden çökmeyecek!
Firefox 3.7’nin güncel test sürümleri (nightly builds) tarayıcının yeni çoklu işlem yapısına dair bir fikir veriyor. 3.7 Alpha 1 sürümden itibaren Flash veya Java gibi yan uygulamalar kendine has işlem parçacığı şeklinde çalıştırılıyor.
Google Chrome çıktığından bu yana, MS’in tarayıcısı IE ise 8. sürümüyle beraber çoklu işlem yapısını destekliyor. Bu yapıda tarayıcı motoru, eklentiler ve web siteleri kendilerine has işlem parçacıkları (thread) içinde çalıştırılıyor. Avantaj: Eğer bir web sitesi veya eklenti yanıt vermezse sadece buna ait işlem sonlandırılıyor; diğer açık sekmeler çalışmaya devam ediyor. Ayrıca form doldurma bilgileri gibi gönderilen bilgiler de bazı şartlar altında geri yükenebiliyor.
İşte Firefox bu çoklu işlem fikrini Firefox’a da entegre etmek istiyor. Firefox 3.7’nin güncel test sürümleri Flash ve Java gibi yan uygulamalar kendilerine has işlemlerde çalıştırılıyor. Testçilere zorluk çıkarması durumunda bu özellik about:config sayfasındaki “dom.ipc.plugins.enabled” girdisinin değeri “false” yapılarak kapatılabiliyor.
Kaynak ve devamı için:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.