'Fırtına'yı Vodafone getirecek

Vodafone Türkiye, dünyanın ilk “tıklanabilir” dokunmatik ekranlı akıllı telefonu BlackBerry Storm’u çok yakında piyasaya sunuyor.

Hem bireysel hem kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanan BlackBerry Storm, yazı yazmada kolaylık sağlayan ve gerçek bir klavye gibi tepki veren dünyanın ilk “tıklanabilir” dokunmatik ekranına sahip. BlackBerry Storm, aynı anda tek ve çoklu dokunuşları takip ederek ekranda etkin dolaşım sağlıyor.
Dokun ve hisset
BlackBerry Storm’un içinde bulunan bir hareket algılayıcı, cihaz döndürüldüğünde dokunmatik ekranın otomatik olarak düşey veya yatay konuma geçmesini sağlıyor. Ekran düşey konumdayken RIM’in SureType klavyesi, yatay konumda ise komple Q klavye görünüyor. Sadece bir dokunuşla gerçekleştirilebilen kesme ve yapıştırma gibi diğer kullanışlı işlemler de BlackBerry Storm’un zengin, akıllı telefon deneyimine dahil.
İlk dokunmatik telefon olan iPhone büyük satış rakamları yakalayıp, önemli bir pazar payı elde edince farklı üreticiler de benzer telefonlar piyasaya sürdüler. BlackBerry de Strom modeli ile dokunmatik ekranlı cep telefonu pazarına giriş yaptı. BlackBerry’nin Strom modelinin yurtdışı satış fiyatı 500 dolar civarında.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.