Google Android Eylül'de çıkıyor mu?

Google’ın cep telefonlarında kullanılmak üzere bir süredir geliştirdiği işletim sistemi Android’in Eylül ayında piyasaya çıkacağına dair ciddi iddialar ortaya atıldı. İlk kullanan ise HTC olacak.

TmoNews adlı blog sitesinin “güvenilir” kaynaklara dayandırdığı habere göre, Google’ın cep telefonlarına yönelik geliştirdiği işletim sistemi Android, 17 Eylül’de T-Mobile Amerika çatısı altında HTC’nin akıllı telefonlarıyla birlikte kullanıcılarla buluşacak.
Bir diğer söylenti de Android’in çıkışının 2009’u bulacağı yönünde. Ancak TmoNews, kaynaklarının güvenilirliğinden çok emin. Satış fiyatını da ileten site 2 yıllık kontratla 150$ veya tam paket halinde 399$ karşılığı Android yüklü akıllı telefonlara sahip olunacağını bildiriyor.
Android’i Eylül ayında kullanmaya başlayacak olan ilk kullanıcılar, halen T-Mobile aboneliği bulunanlar olacak. Yeni kontrat imzalayacaklar ise Ekim ayında Android ile buluşabilecek.
HTC Dream diye satılacak olan modeller aynı zamanda 3G desteğine de sahip olacak. Dokunmatik ekranı bulunan modelde kayar kapak, Q klavye ve 3 megapiksellik kamera diğer dikkat çekici özellikler.
Öte yandan T-Mobile bu konudaki yorumları henüz doğrulamadı. Ancak daha önceki açıklamalarında Android yüklü modellerin yılın sonuna doğru satışa çıkacağından bahsediliyordu.
BBC tarafından çekilen ve Android’in dokunmatik ekrandaki ilk tanıtımını içeren video şöyle; Video’yu izlemek için TIKLAYIN
Kaynak:
 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.