BlackBerry Bold, Turkcell ile Türkiye'de

Yüksek hızlı genişbant internet erişimi (tri-band HSDPA) sağlayan mobil telefon şebekelerini destekliyen BlackBerry Bold, Türkiye’de de Turkcell ile piyasaya çıkacak.

GPS ve Wi-Fi özelliklerinin yanı sıra, zengin iletişim ve multimedya özelliklerini de bir arada sunan BlackBerry Bold, Turkcell üzerinden Türk kullanıcılarıyla buluşacak.
Parlak siyah dış yüzeyi, saten krom çerçevesi ve deri özellikli arka yüzü ile şık bir tasarımı bulunan Bold, Turkcell’den 18 ay süreyle ayda 99YTL’ye sınırsız data planıyla birlikte satın alınabiliyor. Ayrıca, Turkcell, BlackBerry Bold kullanıcılarına IBB Trafik*, MatriksMobile* ve Webreska Navigasyon* uygulamalarını 3 ay boyunca ücretsiz olarak sunacak.
BlackBerry Bold’un temel özellikleri şöyle;

 • Boyutlar: 114 x 66 x 15 mm. Yaklaşık ağırlık (çıkarılabilir pili dahil) 133 g.
 • Yarım VGA (217 ppi, 480×320 çözünürlük) renkli LCD ekran
 • Yeni tasarımlı hassas klavye.
 • Üç bantlı HSDPA’yi ve şirket sınıfı Wi-Fi (802.11 a/b/g) desteği
 • Yeni nesil 624 MHz mobil işlemci.
 • İyileştirilmiş ‘rendering’ yeteneği, sisteme entegre GPS.
 • 128 MB Flash bellek ve 1 GB’lık sistem üzerindeki mevcut bellek, SD/SDHC* kart girişi.
 • Ultra parlak ekran.
 • Önceden yüklenmiş DataViz Documents to Go özelliği sayesinde Microsoft Word, Excel or PowerPoint dosyaları indirilebiliyor ve düzeltmeleri doğrudan doğruya ekran üzerinde yapılabiliyor.
 • Video kayıt yetenekli 2 megapixel kamera, entegre flaş ve dijital zoom.
 • Sesle Başlatılan Aramalar (VAD) için Hoparlörden Bağımsız Ses Tanıma (SIVR), ‘hands-free’ kulaklıklar, stereo kulaklıklar, araç kitleri (Bluetooth Uzaktan SIM Erişim Profiline bağlanan araç kitleri de dahil olmak üzere) ve diğer Bluetooth yan gereçlerini destekleyen bağlantı özellikleri.
 • BlackBerry Internet Service desteği sayesinde en çok kullanılan ISP e-mail hesapları da dahil olmak üzere en fazla 10 kadar kişisel ve şirket e-mail hesabı açabilme.

*İBB Trafik: İBB CepTrafik ile kullanıcı anlık trafik bilgisine, istediği zaman ve istediği yerden ulaşır. Trafik ve yol bilgilerine, seyahat öncesinde sahip olma imkanı tanıyan İBBCepTrafik servisiyle, sürücü ve yolcular, cep telefonlarını kullanarak, günün her saatinde anlık trafik durum bilgilerine ulaşabilir.
 
*MatriksMobile: Kullanıcı cep telefonundan finansal piyasalara ilişkin en son fiyat ve haber bilgilerine erişip; sisteme üye aracı kurumlar aracılığı ile portföy izleme, yönetme, hisse senedi alım satım işlemlerini yapabilir.
*Webraska Navigasyon: Navigasyon; uydu aracılığı ile kullanıcının mevcut konumunu belirleyen ve belirlenen varış noktasına en kısa, optimum yol güzergahını tespit eden, sesli ve görsel yönlendirmelerle hedefe doğru bir şekilde ulaşımı sağlayan sistemdir. Kullanıcı gitmek istediği yerin adresini sisteme girdiğinde, konumu kısa sürede belirlenir, en uygun alternatif yol seçenekleriyle sunulur ve zaman tasarrufu sağlanır.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.