Hastaya randevuda müthiş hizmet

Sağlık Bakanlığı, sektörde reform niteliğindeki adımlarına bir yenisini daha ekledi. Peki sistem nasıl işleyecek?
Türk Telekom’la bakanlık arasında yapılan anlaşma ile artık Türkiye’nin her tarafından 184 numarası aranarak tüm hastanelerden randevu alınabilecek.
‘Merkezi Hastane Randevu Sistemi’, telefona çıkan operatörlere, istenilen hastane adının verilmesi ve operatörün hasta adına randevu alması ile işleyecek.
Uygulamanın anlaşması Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany arasında imzalandı.
İLK KAYSERİ VE ERZURUM’DA
Telekom Genel Müdürlüğü’nde dün gerçekleştirilen ‘Teknolojik İşbirliği Protokolü’ imza töreninde konuşan Bakan Akdağ, sistemin ilk olarak Kayseri ve Erzurum’a kurulacak çağrı merkezlerinde başlatılacağını söyledi.
2011’E KADAR TÜM TÜRKİYE’DE
Türk Telekom’un hiçbir karşılık almadan çağrı merkezlerini kuracağı ve operatörleri eğiteceğini anlatan Akdağ, uygulamanın 2011’e kadar tüm Türkiye’de hayata geçirileceğini belirtti. Mevcut telefondan randevu sisteminde aksamaların yaşandığını ifade eden Akdağ, “Yenisi daha etkin olacak. Randevu istenen hastanenin yoğun olması, seçilen hekimin izinde veya yoğun olması durumunda operatörler hastaya alternatif sunacak.” bilgisini verdi.
OPERATÖRLER ALTERNATİF SUNACAK
Paul Doany ise çağrı merkezlerinde hastalara verilecek hizmet ile hastanelerin iş yükünün azalacağını, daha hızlı bir şekilde doktora ulaşılabileceğini vurguladı. Sağlık Bakanlığı ile Türk Telekom tarafından başlatılan hizmet ilk olarak randevu alınmasını sağlayacak. İlerleyen dönemlerde hastaneye gitmeden doktordan direkt olarak hizmet alınması, internet üzerinden randevu, hastanın kaydının ‘hastane bilgi sistemine’ direkt olarak telefondan işlenmesi gibi hizmetler de verilecek.
 Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.