HTC'nin yeni akıllısı HTC Smart!

Akıllı telefonları ile geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan HTC, yeni ürünü HTC Smart’ı duyurdu.
Bahar aylarından itibaren Avrupa ve Asya’da pazara sunulacak olan HTC Smart, HTC Sense teknolojisi sayesine kullanıcıları farklı bir deneyim sunuyor.
Kullanışlı bir kişileştirme özelliği sunan HTC Smart, sosyal ağlar aracılığı ile de arkadaşlarınızla her an irtibatta kalmanıza olanak sağlıyor. Ürün, QuaQualcomm’un akıllı telefonların daha cazip fiyat aralıklarında pazara sunulmasına olanak tanıyan açık mobil işletim sistemi Brew Mobile Platform üzerinde çalışıyor. Qualcomm Brew Mobile Platform sayesinde HTC kullanıcılara üst seviye yetenekler ve çok uygun fiyatlarla çok güçlü mobil kullanıcı deneyimi sunuyor.
 
HTC’nin her zaman kullanıcıları dinlemeye ve yeni mobil kategoriler yaratmaya odaklı çalıştığını söyleyen HTC CEO’su Peter Chou, “HTC Smart, dünyanın dört bir yanından kullanımı daha kolay ve uygun fiyatlı telefon talep eden kullanıcılara bir yanıt olarak geliyor. Bir telefona sadece dokunmatik arayüz eklemek onu akıllı telefon yapmaz. HTC Smart ile birlikte gelen HTC Sense teknolojisi sayesinde, telefonlarıyla daha fazla şey yapmak isteyen kullanıcılar benzersiz bir akıllı telefon deneyimine kavuşuyorlar” diye konuştu.
HTC Sense Nedir?
HTC’nin ilk defa HTC Hero ile duyurduğu; yenilik, tasarım ve kullanım rahatlığı ile kullanıcıların hayatını iyileştirmek amacıyla geliştirilen HTC Sense teknolojisi, mobil deneyimi kişileri odak noktası alarak geliştiriyor. HTC Hero ile başlayan ve sonrasında pazara sunulan tüm yeni HTC cihazlarında bulunan bu teknoloji, üç temel prensip üzerine kurulu: “Benim Olsun” (Make It Mine), “Yakınımda Kal” (Stay Close) ve “Beklenmeyeni Keşfet” (Discover the Unexpected).
“Benim Olsun” (Make It Mine)
“Benim Olsun” prensibi, HTC telefonunuzun sizin için ve sizin tarafınızdan yaratıldığını hissetmenizi sağlıyor. Bunun için HTC sizi, hayatınızda ulaşmak istediğiniz kişileri ve içeriği size en uygun olacak şekilde organize etmeye teşvik ediyor. Bazıları için bu Twitter feed’leri, hava durumu ve diğer içeriğin ekrana taşınmasını sağlayan göz atma araçları eklemek iken, bazı kullanıcılar takvim, e-posta ve dünya saatleri gibi iş odaklı bilgiye hızlı erişim tercih edebiliyor. HTC’nin yine yeni duyurduğu “scenes” adlı profil özelliği de hayatınızdaki belirli fonksiyonlar ya da zamanlar etrafında size farklı kişiselleştirilmiş içerik profilleri yaratma olanağı tanıyor.
“Yakınımda Kal” (Stay Close)
Günümüzde hayatımızdaki kişilerle iletişimde olmak; telefon aramalarından e-posta, kısa mesaj, fotoğraf, durum güncellemeleri ve daha fazlasını içeren çeşitli iletişim kanallarını ve uygulamaları yönetmek anlamına geliyor. HTC Sense, bu iletişim kanallarını ve uygulamaları tek bir görüntü atında gösteren yaklaşımı sayesinde, sizin için önemli olan kişilere daha yakın olmanızı sağlıyor. E-posta alıp gönderdiğiniz bir anda, arama tuşuna basarak kolayca telefon görüşmesine geçiş yapabiliyorsunuz. HTC ayrıca, Twitter uygulamasının yeni Windows tabanlı versiyonu HTC Peep’i de içeriyor. 5 megapiksel kamera ile çektiğiniz fotoğrafları Facebook veya Twitter üzerinden kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. HTC Sense ile arkadaşlarınızın metin mesajlarının, e-postalarının ve arama tarihçelerinin yanı sıra Facebook durum güncellemeleri ve fotoğrafları ile Flickr fotoğraflarını da tek bir pencerede görebiliyorsunuz. 
“Beklenmeyeni Keşfet” (Discover the Unexpected)
Hayatınızdaki hatırlamaya değer anların çoğu, anlatılmaz, yaşanır. HTC Sense, basit ama yenilikçi özellikleri zaman zaman mutluluk ve heyecan verecek olan HTC telefonunuz üzerinde sunmayı amaçlıyor. Bu özellikler arasında telefonunuzu çalarken ters çevirdiğinizde sessiz moda geçmesi ya da aramaları daha hızlı yapabilmeniz için gelişmiş akıllı arama gibi özellikler bulunuyor. HTC Sense aynı zamanda e-posta, fotoğraflar, Twitter, müzik ve diğer içeriği değişik şekillerde görüntülemenizi sağlayan “Perspektifler” adlı yeni bir araç da sunuyor.
Kaynak: www.potkal.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.