İos 15 Sürümü Hangi Modeller İçerisinde Gelecek

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan İos 14.5 beta ile Apple kullanıcılarının yüzünü güldüren Apple bu sürüm ile Facebook’a karşı savaş başlatmış durumda. Bütün Apple modellerine gelmeyen sürüm İos 15 olarak piyasalarda yerini alarak kullanıcılarına Android güncellemesi gerisinde olmadığını kanıtladı. Yapılan yorumlara göre Facebook durumu rekabet olarak algılayarak Apple’ın kendisine zarar verdiğini düşünüyor. Bu durum Facebook açısından büyük tehdit oluşturarak kullanıcıları takip etmesini oldukça zorlaştırdı.

İşletim sistemleri arasındaki rekabet yıllardır süregelen bir bekleyişi ifade ediyor. Android kullanıcıları için yeni bir sürüm ortaya çıkmışken Apple kullanıcıları için de işletim sürümleri güncellendi. Yeni İos 15 sürümü hangi modeller içerisinde gelecek konusu ise merak konusu haline geldi. Kullanıcılar heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler. Apple kullanıcılarını daha fazla bekletmeyerek bu konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

İos 15 İle Sınırsız Güç

Başarılı telefon modelleri ile gündemi yerinden oynatan Apple’ ın yeni sürümü hakkında farklı yorumlar ortaya çıktı. Çarpıcı detaylar sunan yorumlar ile Apple kullanıcılarına yeni İos 15 sürümü hangi modeller içerisinde gelecek hakkında bilgiler verdi.

Özelleştirilebilir özellikleri sunmayı hedef alan Apple İos 15 yeni işletim sürümü ile kullanıcılarının isteklerini yerine getirerek İos işletimle İphone modellerde bazı değişiklikler yaptı. İphone kullanıcıları bu habere sevinerek merakla yeni özellikleri araştırmaya başladı.

Apple ios 14.5 beta sürümünde farklı özellikler sunarak kullanıcılarını şaşırtmayı başarmıştı. Bu özellikler  İphone telefon modellerine olan ilgiyi arttırarak yeni sürümün merakla beklenmesine yol açtı. İos 15 sürümü ile kullanıcıları sevindiren Apple sürümü alma olasılığı beklenen modeller araştırmalar sonucu elde edildi.

Alması Muhtemel Olan Modeller

İphone 7 ve üstü modelleri kapsayan bu yeni sürüm İpod touch için de tasarlanarak İos 14.5 beta sürümünde yeni özelliklere sahip olmalarını sağladı. Bu modeller için yeni ios 15 sürümü alma olasılığı yüzde yüz ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Sürümün Çıkış Tarihi

Çıkış tarihi henüz duyurulmamış olan iphone 13 modeli ile birlikte piyasaya sürülecek olan sürüm İphone kullanıcılarını bir hayli sevindirdi. İphone 13 modelinde yer alan özellikler piyasaya duyurularak kullanıcıların yeni modele olan merakını arttırdı. Haziran 2021 tarihinde net bir bilgi verilmesi beklenen iphone 13 modeli ile İos 15 sürümü hangi modeller içerisinde gelecek ve yeni sürümün faydalandığı yenilikler oldukça merak konusu oldu.

Apple tarafından yapılan özellik açıklamaları ise şu şekilde:

Şarj girişi kaldırılarak şarj konusunda önemli değişiklikler yapılacak. İphone 5s modelinin dış özellikleri ile aynı olan İphone 12 ile birlikte kullanılan hat kesimlerinde koruma sağlanacak. Çentiklerin küçültülerek biraz da olsa kalması sağlanacak. Parmak izi okuyucusunda değişiklik yapılarak ekrana gömülü bir özellik bekleniyor.

Ortaya atılan iddialara göre İphone 13 ile şarj adaptörü olayı tamamen kalkacak ve kablosuz şarj özelliği getirilerek kablo bağımlılığı yürürlükten kalkacak.  Bu yönden Apple yeni özellikler konusunda  teknolojik harikalar yaratmayı tam anlamıyla başarmış oluyor.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.