iPhone internetin de hakimi; peki ikinci kim?

Mobil cihazlar arasında nete girmek için en çok kullanılan belli: iPhone. Peki ikinci ve üçüncü kim?
İnternet artık sadece bilgisayarın hakimiyetinde değil. Mobil cihazlar ve bu cihazlardan internet kullanımı da her geçen gün yaygınlaşıyor. Kendi içinde önemli bir pazar haline gelmeye başlayan mobil internette rekabet de aynı hızda büyüyor. Mobil dünyanın internet alışkanlıklarını ölçen Admob adlı firmanın yayınladığı rakamlara göre internete girmek için en çok kullanılan taşınabilir cihaz Apple’ın göz bebeği iPhone. Aslında bu kısmı çok da büyük bir sürpriz değil ama ikinci sırada yer alan cihaz biraz daha ilginç.
iPhone’un %11’le birinciliği çektiği mobil internet erişiminde, ikinci olan cihaz %7,4’lük paya sahip. Fakat bu cihaz bir telefon değil, bir mp3 çalar; yani iPod’dan başkası değil. Üstelik iPod, iPhone’dan daha hızlı gelişiyor. Ocak ayı rakamlarına göre iPhone %0,2’lik oranda payını geliştirirken, iPod’un gelişme oranı tam %2,7! Bui önümüzdeki aylarda iPod’un iPhone’u da geçebileceğinin göstergesi.
Üçüncü sırada uzak arayla %3’lük paya sahip Motorola RAZR V3 geliyor. 4. sıradaki %2,5 paya sahip olan Nokia N70’in ardından ise başka bir Motorola, %1,5 oranla Z6m geliyor.
Kaynak: www.chip.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.