İstanbul Klarnet Korosu Bu Kez “Caz Yapacak”!

Genç klarnet sanatçılarından oluşan “İstanbul Klarnet Korosu”, dinamik kadrosu ve eşsiz repertuarıyla, şef Önder Bali yönetiminde bu kez caz müzik eserlerini müzikseverlerle paylaşacak! Türkiye’nin ilk klarnet korosu; 25 Şubat 2010, Perşembe günü saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) yine keyifli bir konser gerçekleştirecek.
Daha önce gerçekleştirdikleri konserlerde, klasik müzik eserlerine getirdikleri benzersiz yorumla dikkat çeken İstanbul Klarnet Korosu; bu kez klarnetleri ile caz müzik eserlerini seslendirecekler. Şehir Tiyatroları Genel Müzik Direktörlüğü’nden bu yıl emekli olan başarılı orkestra şefi Önder Bali yönetiminde gerçekleşecek konserde dinleyicileri, geniş repertuarın yanı sıra sürprizler de bekliyor.
İstanbul Klarnet Korosu’nun caz severlere, tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti sunacağı konserin solistliğini ise; Ayşe Gencer (vokal), Ayhan Yunkuş (piyano) ve İmer Demirer (trompet) üstlenecek. Özellikle ünlü davulcu Erol Pekcan tarafından desteklenen Ayşe Gencer; Türkiye’nin ender caz müzisyenleriyle çalışmalarını ilerletmiş ve uluslararası festivallerde yer almıştır. Koroya, piyanoda TRT Caz Orkestrası’nın kurulmasında önemli role sahip olan başarılı sanatçı Ayhan Yunkuş; trompette ise önemli caz sanatçıları ile birlikte çalışan, birçok albümde çalarak katkıda bulunan ve öğretim görevlisi olarak dersler veren İmer Demirer eşlik edecek. Konserde aynı zamanda Veysel Çadır (bateri), Hakan Beşer (perküsyon) ve Volkan Topakoğlu (kontrabas) konuk sanatçı olarak yer alacaklar.
İstanbul Klarnet Korosu; İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sanatçı öğretim görevlisi olarak klarnet, oda müziği ve orkestra repertuarı dersleri vermekte olan klarnet sanatçısı Gürhan Eteke tarafından 2009 yılının Ocak ayında kuruldu. Filarmonia İstanbul ve Akbank Oda Orkestrası’nda klarnet grup şefi olarak görev yapan Eteke’nin, sanat yönetmenliğini de üstlendiği İstanbul Klarnet Korosu; özenle hazırlanan rengârenk konser programı ve genç ekibin sergilediği keyifli sahne performansıyla müzikseverlerden büyük beğeni topluyor.
Klasik müzik kültürünün ülkemizde yaygınlaştırılması ve ulusal bir klarnet ekolünün oluşturulması amacıyla, Gürhan Eteke’nin kurduğu Klarnet Derneği tarafından desteklenen İstanbul Klarnet Korosu’nun, 25 Şubat 2010, Perşembe günü saat 20:30’da CKM’de gerçekleşecek konserinin biletleri, Biletix’ten temin edilebilir.
Bilgi için: www.biletix.com
Banu K. Zeytinoğlu İletişim
Aslı GÜNGÖR
[email protected]
0 212 281 12 00
Kaynak: www.basinbulteni.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.