Kadınlar için estetik zamanı geldi

Prof. Dr. Kışlaoğlu, iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle estetik operasyonlarının ilkbaharın en iyi tercih olduğunu söyledi.
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, iyileşme süresinin kısa olması nedeni ve yaz aylarına hazırlık amacıyla meme operasyonları için ilkbahar aylarının tercih edildiğini bildirdi.
”Ülkemizde meme ameliyatı olan kadın oranı gün geçtikçe artıyor. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen gençler de ailelerinden artık daha kolay izin alabiliyor ve 18-20 yaşlarında ameliyat için başvurabiliyor. İri memeye sahip kadınlar, yaşları ilerlemiş de olsa estetik düşüncenin de dışında rahatlamak, rahat elbise giyebilmek, gittikçe artan bel ve boyun ağrılarından kurtulmak için meme küçültme ameliyatı olmak istiyor. Kadınlar modern çağda kendilerini daha öz güvenli hissederek, giydiğini yakıştırmak istiyor.”
Meme büyütme ameliyatlarının sıklıkla genç yaşlarda yapıldığını kaydeden Prof. Dr. Kışlaoğlu, şöyle devam etti:
”Genç kızlar, normal hormonal gelişimlerini takiben kendi vücudunu daha iyi tanıyor. Bu nedenle gençler, büyütme ameliyatını daha erken dönemde isteyebiliyor. Dikleştirme ameliyatları ise genellikle doğum yapmış, emzirmiş hastaların tercihidir ki bu da genç ve orta-genç yaş hastalardan oluşan gruptur. Küçültme ameliyatları genellikle orta ve olgun yaş hasta grubunu kapsar. Çok genç, doğum yapmamış hastalarda da küçültme yapılabildiği gibi iki doğum yapmış ama düşüklüğü olmayan bir kadına da büyütme ameliyatı yapılabilir.”
”MEME BÜYÜTMEDE PROTEZLER TERCİH SEBEBİ”
Prof. Dr. Kışlaoğlu, meme büyütme ameliyatlarında vücuda daha kolay uyum sağladığından protez kullanıldığını belirterek, meme ameliyatlarının 4 ila 7 gün arasında iyileştiğini bildirdi. Bedensel şekil bozukluklarının, ruh sağlığı ve kişilik üzerinde olumsuz etkiler gösterdiğine dikkati çeken Kışlaoğlu, şunları kaydetti:
”Memelerinin iriliğinden şikayetçi olan biri, kendini diğer insanlardan farklı hissederek, çeşitli sorunlar yaşayabilir. Birçok estetik cerrah hastalarında beden deformasyonunun giderilmesi ile okul ve kariyer başarısında artış, sosyal ilişkilerde gelişme ve kendileri üzerindeki öz güven artışına bizzat şahit olmuşlardır. İri göğüs kişide sırt ağrıları, omuz ağrıları, meme altı pişikleri ve cilt sorunları olabilir. Bu sebepler doğrultusunda göğüs küçültme operasyonu hem görsellik hem de sağlık için uygulanan bir operasyon.”
Kışlaoğlu, estetik meme operasyonlarının kadınlar tarafından genellikle ilkbahar aylarında tercih edildiğini belirterek, açıklamasında ”Bunun sebebi ise operasyon sonrası iyileşme sürecinin bahar aylarında kış ve yaz mevsimine göre daha kolay olması ve yaklaşan yaz aylarına hazırlık olarak düşünülebilir” görünüşe yer verdi.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.