Netbook'lara da Çift Çekirdek

Intel, yeni nesil Atom işlemcilerinin arasına netbooklar için geliştirdiği çift çekirdekli bir modeli de eklemeyi planlıyor. Netbook’lar yakında daha da güçlenecek.
Intel’in netbook segmentinde büyük başarı yakalamasını sağlayan Atom işlemcilerinin yeni serisi olan Pineview’lere çift çekirdekli yeni bir üye ekleyeceği söylentileri dolaşmaya başladı.
Intel, şu an için 1,66 GHz’lik çift çekirdekli D510 modelini piyasaya sürmüş durumda fakat bu işlemcinin kullanım alanını nettop modelleri oluşturuyor. Şirketin mobil cihazlar için de çift çekirdekli bir model üzerinde çalıştığı belirtiliyor.
Bir önceki nesil Atom işlemcilerinde netbooklara özel çift çekirdekli bir model bulunmuyordu, fakat bazı üreticiler Atom 330 modelini ION tabanlı netbook’larda kullanarak daha güçlü cihazlar elde etmişlerdi.
Netbook’lara da çift çekirdek geliyor
Netbook’lar güçlenecek
Şimdi de üretici firmalar D510 modelini netbook’lara entegre edebilirler fakat alınan haberler Intel’in netbook’lara özel çift çekirdekli yeni bir Atom işlemcisini piyasaya sürmeye hazırlandığını belirtiyor.
Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa, yakın bir gelecekte ION2 yonga setli ve çift çekirdekli işlemcili 11,6 inçlik netbooklara kavuşabilriz.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.