Kendi oyununu yarat, oyna, paylaş

Nokia Games Publishing tarafından N-Gage platformu için geliştirilen Yamake, mobil oyun meraklılarına çeşitli mini oyunlar arasından içerik ekleyerek kendi oyunlarını yaratma, olanağı tanıyor.

Kullanımı kolay tasarım araçları, mini oyunların mobil cihaz ya da kişisel bilgisayar üzerinden metin, resim, ses klibi ve film gibi kişisel içeriklere dönüştürülmesini sağlıyor. Böylece oyuncular resimli puzzle ve bilgi yarışması gibi kendi en sevdikleri mini oyunları yaratabiliyorlar.
Ayrıca oyunseverler, kendi mobil oyunlarını N-Gage Arena ve Yamake topluluğu aracılığıyla ve N-Gage uyumlu cihazlar ve diğer S60 cihazları üzerinden multimedya mesajlar yoluyla diğer oyuncularla da paylaşabiliyorlar. Oyunseverlere mini oyunlarını yükleme ve yorum yapmanın yanı sıra içeriklerle ilgili fikirlerini paylaşma olanağı sunan Yamake topluluğu, oyunseverleri bir araya getiriyor.
Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Yamake, N-Gage platformunda çığır açacak yeni bir oyun. Oyunseverler, kullanıcı tarafından oluşturulan multimedya içerikleriyle kendi oyunlarını yaratabilecek, oynayabilecek ve diğer oyuncularla paylaşabilecekler. Gelecekteki mobil oyun deneyimine güzel bir örnek oluşturan bu yeniliğe öncülük etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.”
N-Gage hakkında
Nokia Nseries ve diğer S60 3. sürüm cihazları ile uyumlu mobil oyunlar için oluşturulan N-Gage platformu sayesinde kullanıcılar, Nokia’nın mobil oyun topluluğu N-Gage Arena’ya bağlanmanın yanı sıra, kaliteli mobil oyunlara kolaylıkla ulaşarak oyun satın alabiliyor, oynayabiliyor ve yönetebiliyor. Nokia, geniş bir oyun portföyü sunmak için dünyanın önde gelen firmaları ile işbirliği yapıyor.
Kaynak: www.milliyet.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.