Netbook Dediğin Böyle Olmalı

Netbook’lar her ne kadar farklı görünseler de, teknik özellik bakımından birbirlerine çok benzerler. İnceleme fırsatı bulduğumuz Benq U101 bunu değiştirmeye kararlı.
Benq geçen aylarda Joybook Lite U101 adlı bir Netbook’un duyurusunu yaptı. Mini diz üstü olarak da adlandırılan bu Netbook, ilk bakışta benzer ürünlerden farklı görünmüyordu. Hatta bu ürün MSI’in Wind Netbook ürününe çok benzediği bile söyleniyordu. Fakat ürünü yakından incelediğimizde bu durumun hiç de böyle olmadığını gördük.

Joybook Lite U101’i, mavi, beyaz, siyah ve pastel pembe renklerinde satın almak mümkün.
Joybook Lite U101, sıra dışı renk seçimi ile ilgimizi çekti. Test merkezimize mavi renkli olan ürün geldi. Bu ürün esasında üç farklı rengi üzerinde barındırması ile fark yaratıyor. Öyle ki ürünün kapağı mavi bir desen ile kaplı. Ekran çerçevesinde ise parlak siyah hâkim. Tuş takımın bulunduğu bölge buna karşın beyaz renkte. Böyle bir renk dağılımı birçok kişiye karışık gelebilir. Fakat bu özellik U101’e yakıştığını itiraf etmeliyiz. Ne de olsa benzer Netbook ürünleri çoğu kez tek renkli oluyorlar. Bu da zamanla ister istemez sıkıcı hale geliyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.