Netflix Film Önerileri

Birbirinden kaliteli filmleriyle sinema keyfini evlere taşıyan Netflix, Hollywood’dan Avrupa sinemasına birçok kaliteli yapımları içinde barındırmakla beraber Netflix Orginials adıyla da kendi orijinal filmlerini yapıyor. İzleyebileceğiniz birçok film, dizi, belgesel var ve her yaşa uygun içerikler bulunuyor. 2020 yılı bitmeden izlemeniz gereken en iyi filmleri inceleyebilir, konusunu beğendiğiniz filmleri sevdiklerinizle deneyimleyebilirsiniz.

Bird Box

IMDb puanı 6.7 olan ve Netflix’te izlenme rekoru kıran film dram ve bilim kurgu türündedir. 2018 yılı yapımı ve güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan Bird Box, konusuyla da dikkat çekiyor. Yeryüzündeki insanların çoğu intihar etmiş ve hayatta kalanlar ise yaşam mücadelesi veriyor. Bu film, peşlerinde olanlardan kurtulmak isteyen bir kadının ve çocuklarının hikayesi etrafında dönüyor. Malorie isimli karakter ve onunla iki çocuğu nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalıyor. Tehlikeli bir yolculuğa çıkan ailenin yolculuk boyunca gözlerinin bağlı olması gerekir. Aynı zamanda tehlikeli olan yolcukta aile, zekalarına ve gelişmiş olan duyma yetilerine güveniyor. Bu macera dolu serüveni anlatan filmin kadrosunda Sarah Paulson, John Malkovich, Jacki Weaver ve Trevante Rhodes gibi ünlü isimler var.

Prisoners

Gerilim filmi olan Prisoners, 2013 yılı yapımlı bir Amerikan filmidir. Başrollerinde Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal ve Viola Davis’in oynadığı filmde, adaleti sağlamaya çalışan bir adamı anlatıyor. Franklin Birch’ün küçük kızlarının ortadan kaybolmasıyla Dedektif Loki kızların bulunması için uğraşır Keller, polisin bulamayacağını düşünerek kendi yöntemleriyle kızlarını bulmaya karar verir. Bir babanın kızı için neler yapabileceğini gösteren film, gerilim sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapıt.

First They Killed My Father

Sareum Srey Moch, Phoeunh Kompheak ve Sveng Socheata başrol oyuncularıyla IMDb’de 7,2 puan alan First They Killed My Father, 2017 yapımlı bir drama filmi. 26 adaylığı ve 9 ödülü bulunan film, ülkenin ele geçirilmesiyle, hayatı mahvolan minik kahramanın, babasının öldürülmesinden sonra çalışma kampındaki mücadeleleri anlatılıyor.

Bright

2017 yılı Netflix yapımı olan Bright’ı fantastik film seviyorsanız izlemelisiniz. Will Smith’in başrolünde olduğu Bright, bir ork bir de insan olan iki polisin suçlularla ve aynı zamanda birbirleriyle olan mücadeleleri anlatıyor. Dünyayı kurtarmak için uğraşan 2 polis, kutsal bir emaneti korumak için birlikte çalışmak zorunda kalıyorlar.

7. Koğuştaki Mucize

Bir zamanların çok ses getiren dram türündeki filmin IMDb puanı 8.3 ve başrolünde Aras Bulut İynemli oynuyor. Bir komutanın çocuğunu öldürme suçuyla tutuklanan zihinsel engelli baba, kızına kavuşabilmek için masum olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Hapiste yaşadıkları ve kızıyla olan ilişkisinin anlatıldığı film, dram severleri ekrana kilitliyor.

The Platfrom

Korku türünde bir film olarak karşımıza çıkan The Platform, her hücrede 2 kişinin kaldığı hücreli bir hapishanede geçiyor. Filmde, hapishanede geçen haksızlıklar ve sınıfsal ayrımcılıklar anlatılıyor. Yemek zamanında yemek platformu en üst kattan aşağı doğru iner ve hücredekiler, platform kaldırılana kadar yemek yer. Ancak altta yaşayanlar her zaman açlıkla mücadele eder. Bu film, kapitalist düzeni, sınıfsal ayrımcılığı, adaletsizliği, zengin ve yoksul farkını anlatıyor ve sosyal mesajlar içeriyor.  Yemek mücadelesini anlatan bu film bir yandan da yönetime mesaj vermeye çalışıyor. 2020 yılına damgasını vuran film, oyuncu kadrosu ve başarılı senaryosuyla son yılların en iyi yapımı olarak değerlendiriliyor.

I Am Mother

Bilim kurgu filmi olan I Am Mother’da Rose Byrne, Maddie Lenton ve Luke Hawker oynuyor. İnsanlığın çaresiz olduğu ve dünyanın korkunç bir yıkım yaşadığı dönemde Anne adındaki robot, genç bir kızın hayatta kalması için planlar yapıyor ve yaşadıkları ortamdaki her ayrıntıyı incelikle hesaplıyor. Genç kızı büyütmekle görevli olan robot ile kız arasında oluşan bağ, ileride bozulmaya doğru gidecektir. Gerçeklere ulaşmak için çabalayan genç kızı, robot Anne engellemek için her şeyini vermeye hazır.

Kod 8

Heyecanlı bir film arayanlar için ideal olan Kod 8 aksiyon türünde ve IMDb puanı 6.1. Netflix’in listesinde top 10’da yer alıyor ve Kanada yapımı bir film olarak karşımıza çıkıyor.  Jeff Chan yönetmenliğinde, bilim kurgu ve gerilim filmidir. 2019 yapımı olan Kod 8 Süper güçleri olan insanlar bulunuyor ve diğer insanlar tarafından dışlanıyorlar. Böyle bir şehirde hasta annesini bulmak için uğraşan işçi, yasa dışı olan yeteneklerini kullanmak ister ve bir grup suçluyla para bulmaları için ittifak yapar. Aynı zamanda 2016 yapımlı bir kısa filmin de uzun metrajlı bir versiyonu olan Kod 8’in başrollerinde Stephen Amell, Sung Kang ve Kari Matchett oynuyor.

Çiçero

Çiçero, 2.Dünya Savaşı’nın gidişatını değiştiren casus Çiçero’nun savaşa olan etkisi ve yaptıklarını anlatıyor. İlyas Bazna karakteri savaş zamanında Ankara’da bulunan İngiliz Büyükelçiliği’nde uşaklık yapıyor. Dışarıya bilgi sızıran Bazna, Almanlar için casusluk yapıyor ve “Çiçero” kod adını kullanıyor. İlyas Bazna, savaşa etki eden biri ancak yine de T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gönderilmesini önleyemiyor. Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Çiçero filmi 2019 yılı yapımlı sürükleyici bir film.

Fractured

Fractured filmi hastanenin acilinde aniden kaybolan eşini ve kızını bulmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Ray Monroe, eşi Joanne ve kızlarıyla birlikte Minneapolis’e yolculuğa başlıyor. Yolda kaza geçiren aile hastaneye gidiyor ve olanlar oluyor. Tomografi çekimine giden anne kız, kaybolur ve Ray onları aramaya başlar. Ayrıca eşi ve kızıyla ilgili tüm hastane kayıtları da bir anda kaybolur. Kızı ve eşine ne olduğunu bulmak isteyen Ray, zorlu bir sürece girer ve mücadelesi anlatılır. İliklerinize kadar hissedeceğiniz macerayı, 2020 bitmeden izleyin.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.