Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Kore Dizileri

Kore dizileri dünyada çok büyük bir hayran kitlesine sahip ve bu kitle genişlemeye devam ediyor. İlginç konuları, başarılı senaryolarıyla Güney Kore dizilerinde yüksek çözünürlükle HD kameralarının kullanılmasıyla görüntüler daha renkli ve canlıdır. Ailevi değerlere de önem veren bu diziler, aileyle birlikte izlemek için uygundur. Aynı zamanda dizide ne kadar kötü olaylar yaşanırsa yaşansın sonları hep iyi biter. Kore dizilerinin bu kadar fanatiğe sahip olmasının bir diğer nedeni de dizi setlerinin zenginliği ve çekiciliğidir.

Introverted Boss

Introverted Boss dizisi 2017 yapımlı romantik komedi dizisidir. Başrollerinde Park Hye Sun ve Yeon Woo Jin oynuyor. Dizi, CEO’nun gerçekte kim olduğunu aramaya başlayan Roo Woon’un etrafında dönüyor. Gizemli bir patronun gerçek hayatta nasıl biri olduğu herkes tarafından merak ediliyor. Yeni işe başlayan Roo-Woon, gerçeklerin peşinden gitmeye kararlıdır. Kore dizisi tutkunlarının sevdiği dizilerden biri ve IMDb puanı ise 7.3.

 Tomorrow With You

Gezgin Yoo So-Joon ve eşi Song Ma-Rin arasındaki ilginç ilişkiyi işleyen dizi, romantik ve fantastik türden oluşuyor. Kendisini gelecekte perişan gören Yoo So-Joon geleceği değiştirebilmek için geçmişe geri dönüyor ve sevmediği Ma-Rin ile evleniyor. Bu istenmeyen evliliğin gelecekte neler getireceğini gösteren Tomorrow With You, IMDb’den 7,3 almış 2011 yılı yapımlı bir dizidir.

Inspiring Generation

1930’larda geçen bu dizide Şanghay’ın Japon İşgali dönemleri anlatılıyor. Shin Jung Tae’nin dövüş teknikleriyle dostlarını ve vatanını korumaya çalışmasını ve “büyük savaşçı” unvanını kazanması anlatılıyor. Jung Tae, 15 yaşındayken babasını kaybediyor ve babasının katil zanlısı olarak gösteriliyor. Daha sonra Yoon Ok Ryun’a âşık oluyor ve onun babası tarafından yetiştiriliyor.

She Was Pretty

Seviyor Sevmiyor Türk dizisinin uyarlandığı dizi 2015 yılında yayın tarihine başlamış ve IMDb puanı 7,7’tir. Puzzled Lovers adıyla da bilinen dizi, çirkin çocukluk dönemiyle Ji Sun-joo ve küçüklüğünde güzel olan ancak büyüyünce çirkinleşen Jİ Sung- Joon ile olan hikayelerini anlatıyor. Hello Monster Kore’nin Sherlock Holmes’ü Ee Jin-wook dizide en zor olayları bile çözen bir dedektiftir. New York Polis Departmanı’nda danışmanlık yapmış ve ülkesine döndüğünde Özel Suçları Araştırma Ekibi’nin liderliği yapıyor. Dizideki bir diğer başarılı polis olan Jang Nara aynı zamanda Ee Jin-wook’un çocukluk arkadaşıdır. Jin-wook hafızasını kaybettiği için çocukluk arkadaşını hatırlamaz ancak seri katili yakalamak için yolları kesişir ve Nara da ekibin bir üyesi olur.

The Heirs

IMDb puanı 7,5 olan bu dizi, zengin ve fakir çatışmasını konu ediniyor. Zengin aile çocuklarının yoksul çocuklara olan tutumlarını işliyor. 2013 yılında seyirciyle buluşan dizi, zengin Kim Tan ve fakir Eun Sung’un aşkını da konu edinerek en iyi Kore dizilerinden biri olmayı başarıyor.

Moosa Baek Dong Soo

Warrier Baek Dong-Soo adlı karakter dizide savaşçı adıyla biliniyor. Aksiyon türünde bir dizi olan Moosa Baek Dong Soo, dövüş sahneleriyle, kılıç ve Ninja teknikleriyle de dikkat çekiyor. Küçük yaşlardan beri arkadaş olan iki savaşçının büyüdüklerinde yolları ayrılıyor ve biri ülkedeki en iyi kılıç ustası olur.

Diğeri ise suikast grubuna katılarak kralı tahtından etmeye çalışır. Özellikle başarılı dövüş teknikleri sayesinde IMDb’den 8 alan film 2011 yılında yayınlanmış başarılı bir dizidir.

Kkotboda Namja

IMDb’de 8 almış olan bir diğer dizi de Kkotboda Namja’dır. Türk dizilerine de ilham kaynağı olan dizide, fakir bir ailenin çocuğu Geum Jan-di, Seul’un en pahalı kolejlerinden birinde okumaya hak kazanır. Okuldaki zengin çocuklar, genç kızı ezmeye çalışır. Okul sahibinin biricik oğlu Goo Jun-pyo fakir kızı aşağılayanlarda başı çeker ve hocaların bile çekindiği bu karakter kıza âşık olacaktır. Ancak genç kızın gönlü, Goo Jun-pyo’nun en yakın arkadaşına kaymıştır.

Shinui

DramaFever En İyi Çift Ödülü alan Lee Min-ho’nun oynadığı dizi en iyi tarih ve bilim kurgu dizilerinden biridir. Orta çağdaki Kore ile günümüzdeki Kore arasında geçen olayları anlatan dizi, izleyiciler tarafından çok beğeniliyor. Konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, Goryeo Kralı Gongmin ve onun eşi Yuan Prensesi Noguk, saldırıya uğrarlar. Prenses boynundan yaralanır ve ölümle mücadele eder. İyileşmesi içinse Cennet Kapısı denilen zaman tünelinden geçmek ve “Gökyüzünün Doktorunu” Orta Çağ’a getirmesi gerekiyor. Choi Young doktoru getirmek için görevlendirilen bir kraliyet muhafızıdır. Günümüze ışınlanarak Günümüz Kore’sinde plastik cerrah Yoo Eun-soo’yu kaçırır.

 49 Days

2011 yılı yapımlı dizi büyük ilgi toplayarak IMDb’de 8 puan aldı. Dizide Jin Hyun Shin adında bir karakter vardır ve bu ailesine, dostlarına değer veren ve sadık bir nişanlısı olan genç bir kadındır. Düğünden önce kaza geçirerek komaya girer ve ölüm ile yaşam arasında gidip gelir. Scheduler adında ölüm meleğinden bir şans daha ister ancak bunun için üç insanın saf gözyaşına ihtiyaç duyar. Bedeni komadayken ruhu Song Yi Kyung karakterinde hayat bulur.

Eung Dab Ha Ra

1997 2012-2013 yılları arasında yayınlanan dizinin IMDb puanı 8,2’dir.  Sung Shi-won, 90’lardaki H.O.T adındaki gençlik grubuna hayran olur. Bu grubun solistiyle evlilik hayalleri kuran Sung’un hayatı anlatılır. 1997 yılında geçen bu dizideki 6 yakın arkadaş, 2012 yılında tekrar buluşu ve dizi, Korean Pop’un yeni popüler olmaya başladığı zamanları gösterir. Romantik komedi türünde bir okul dizisidir ve mini bir yapımdır. Descendants of the Sun Zengin oyuncu kadrosu ve güçlü senaryosuyla izleyicilerini etkileyen dizide BM adına çalışan yüzbaşının profesör olması için uğraşırken bir cerrahla tanışmasını anlatıyor. Tesadüfler zinciri olan olay örgüsüyle IMDb puanı 8,4 olan dizi 2016 yılının en iyi dizilerinden biri olmayı başarmıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.