Netflix Series İle Kaliteli Dizi Kuşağı

Son zamanlarda kaliteli yapımları sayesinde dünyada çok izlenen platformlardan biri haline gelen Netflix bir film kiralama olarak da tanımlanabiliyor. Kültür ve sanat platformları arasında önemli bir yere sahip olan Netflix’in 70 milyonu aşan bir üye sayısı bulunuyor. Üyelik yaparak izlenebilen diziler ve filmler arasında yerli yapımlara da yer veriliyor. Film ve diziler yanında birçok belgeselleri de yine Netflix üzerinden takip etme şansınız bulunuyor. İnsanların en çok izlediği Netflix dizileri arasında ise oldukça kaliteli yapımlar yer alıyor.

The Crown

Dönem dizilerinden biri olan The Crown ikinci dünya savaşı sonrasında İngiltere’de bulunan Buckingam Sarayı’nda yaşanılanları anlatıyor. Kraliyet ailesinin oldukça şaşalı yaşamını ekranlara yansıtan dizi de birçok entrika, aşk ve politik oyunlara yer veriliyor. Oyuncu kadrosu oldukça iyi ve maliyeti de yüksek olan dizilerden biridir. 

Peaky Blinders

Yine önemli isimlerin başrolleri paylaştığı Peaky Blinders dizisi 20. Yüzyıl başlarında geçiyor. Bu dönemin kültürel hayatına önemli vurgularda bulunan dizi oldukça sürükleyici bir dizidir. Suç örgütlerinin aralarında yaşanan mücadeleye ek olarak bu suç örgütlerini yok etmeye çalışan bir polis şefinin hikâyesini anlatıyor. 

La Casa De Papel

Her bölümü ile izleyiciyi ekrana kilitleyen La Casa De Papel dizisi çok izlenenler arasında yer alıyor. Dizi de Profesör takma ismini kullanan bir adam suç dünyasının en yetenekli insanlarını bir araya toplar. Bu adamların amaçları ise İspanyol Merkez Bankası’na gidip dünyada gerçekleşmiş olan en büyük soygunun altına imza atmaktır. 

Marco Polo

Birden fazla ülkede çekimleri yapılan Marco Polo dizisi tarih kategorisinde tercih edilebilecek diziler arasında yer alıyor. Venedikli bir seyyah olan Marco Polo’nun 13. Yüzyıl zamanlarında dünyayı gezerken karşılaştığı maceralar izleyici karşısına getiriliyor. 

Marvel’s Jessica Jones

Marvel dizilerinden biri olan Jessica Jones yine bir süper kahramanlık olaylarını konu ediniyor. Farklı bir Marvel karakteri olan Daredavevil’in kız kardeşi olan ve kimyasal bir olay ile insanüstü bir güce kavuşan genç bir kadının hikâyesi anlatılıyor. Jessica yaşadığı birtakım kötü deneyimler sonucunda süper kahramanlık olayın ara verip bir dedektiflik bürosu açar. Ancak geçmişten gelen kötü bir kâbus peşini bir türlü bırakmaz. Soluksuz izlenecek dizilerden biridir. 

Altered Carbon

Fantastik diziler arasında yer alan bir dizi olan Altered Carbon, Netflix’in ilgi gören dizileri arasında yer alıyor. Dizideki olaylar 25. Yüzyılda geçiyor. İnsan zihninin dijital bir ortama aktarılıp daha sonra ise farklı bedenlere transfer edilebilmesini konu ediniyor. Biraz fantastik biraz da bilim kurgu içeren dizi insanların beğendikleri arasındadır. 

Hakan: Muhafız

Günümüzde geçen bir dizi olan Hakan Muhafız dizisi İstanbul’da yaşayan ve kadim bir tarikat ile ilişkisi olduğunu fark eden bir adamın hikâyesini anlatıyor. Hakan, İstanbul’u Ölümsüzden kurtaracak olan son muhafızdır. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.