General Mobile GM9 Özellikleri ve İnceleme

General Mobile’ın özellikleri en yüksek telefonu olan GM9, performansı ve tasarımı ile dikkat çekiyor. Telefon tasarım olarak daha üst segmentte bulunan cihazları andırıyor. Sade bir tasarıma sahip olan telefon büyüklük olarak da ele oturan ölçülere sahip. Altın, uzay grisi ve gümüş renk seçenekleri olan telefon metal bir çerçeveye ve ergonomik hatlara sahiptir. Sağ yanda bulunan kırmızı renkli güç tuşu ise telefona hoş bir detay katıyor. Sol tarafta ise ses tuşları ile SIM kart girişi yer alıyor. Güç tuşunun yan tarafında yer alan diğer tuş ise doğrudan video kaydına geçiyor. 

Güçlendirilmiş Gövde ve Cam 

Aliminyum çerçeveli gövde güçlendirişmiş malzemeden yapıldığı için daha dayanıklı. Gövdenin yüzeyi ile kusursuz bir uyum sağlayan cam ise dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Gorilla Glass 5 cam darbelere ve çizilmeye her zamankinden daha dayanıklı. Dolby Vision ve AMOLED ekran sayesinde ve ekran özelliklerini destekleyen geniş renk yelpazesi ile renkler daha net görülebiliyor. 18:9 en boy oranlı ekran 2160×1080 piksel çözünürlüğe sahip. Böylece görsellerin renkleri gerçeğe en yakın şekliyle görülebiliyor. USB-C bağlantısı, kulaklık girişi ve hoparlör ise cihazın alt kısmında bulunuyor. Telefonun ahize kısmında da bir adet hoparlör mevcuttur. Bu model stereo ses desteğine sahiptir. Bu ses sistemi yüksek ses sunuyor. 

Güçlü Performans

Telefonda 14 nm teknolojisine sahip Qualcomm SDM660 Snapdragon 660, Octa-core 2.2 GHz’e kadar İşlemci çıkabilen işlemci yer alıyor. Telefonun hızını yükselten bu işlemci ile çoğu uygulama sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Grafik açıdan zorlayıcı oyunlarda bile yüksek performans elde edilebiliyor. Pil kapasitesi ise oldukça yüksektir. Gelişmiş telefon rehberi, mesaj kutusu, dünya saati, alarm, hareket sensörü, ışık sensörü ve parmak izi sensörü gibi ayrıntılar temel özellikler arasında bulunuyor. Selfi çekmek ise bu telefon ile artık daha kolay. Yüksek pikselli kameraları ile fotoğraf performansı yükselmiş. Hızlı çekim, ağır çekim, gece modu, panorama modu gibi modlar fotoğraf çekmeyi daha eğlenceli hale getiriyor. 

GM9 İnceleme

General Mobile GM9 modeline genel olarak bakıldığında telefonun hem tasarım hem de performans olarak son derece güzel özellikler vaat ettiği görülüyor. Üst segment telefonlarla birçok özelliğe sahip bu model içinde yerleşik gelen uygulamalar sayesinde de çok kolay bir şekilde kullanılmaya başlanabiliyor. Telefonun göze çarpan bir başka özelliği ise uygun fiyatlı olması. Fiyat performans aralığında değerlendirildiğinde oldukça çarpıcı bir sonuç ortaya çıkıyor. Uygun fiyatlı ama yüksek performanslı bir telefon arayanlar için en ideal modellerden bir tanesi olan General Mobile GM9, güvenlik yazılımları ile telefon içinde bulunan verilerin daha güvenli olmasını da sağlıyor. Telefonun kendi hafızası dışında artırılabilir hafızasının olması da yüksek depolama alanını beraberinde getiriyor. 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.