Nihayet: OLED TV Türkiye'de!

Bir yıldan uzun süredir gündemde olmasına rağmen, bugüne kadar Türkiye için hep ulaşılmaz görünen OLED TV nihayet Kapıkule’den giriş yaptı.
Organic Light Emitting Diode’un kısaltması olan OLED TV kavramı, uzun süredir gündemde olmasına rağmen henüz Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunmamıştı. Nihayet Sony Eurasia, ocak ayı itibarıyla OLED TV teknolojisini ilk model olan Bravia XEL-1 ile Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor.
Muazzam Kontrast Oranı
1.000.000:1’den fazla kontrast oranı ve kendinden aydınlatmalı ekranı ile sağladığı görüntü kalitesi, diğer tüm görüntü teknolojilerine fark atan OLED TV, sadece 3 mm kalınlıkta bir ekrana sahip. 11 inç (28 cm) XEL-1’in OLED ekranı neredeyse her açıdan kayıpsız izlenebiliyor ve mikro saniye seviyesinde tepki veriyor. Böylece OLED TV’ler geleneksel ince panel televizyonlara göre en az 1000 kat daha hızlı çalışıyor.

Kaynak:
XEL-1 Fine Motion görüntü işlemcisi, ekrandaki aksiyonun olabildiğince iyi görünmesini sağlıyor. Super Top Emission teknolojisi son bir dokunuş ile yansıtılan ortam ışığını azaltıyor ve renk saflığını güçlendiriyor. Sony Bravia XEL-1’in satış fiyatı ise henüz kesinleşmiş değil.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.