nLite ile Sp3'lü XP CD'si Yapımı (Xp'ye Sp3 Eklemek)

Bu işlemi gerçekleştirmek için nelere ihtiyacımız var onların bir listesini çıkartalım;
– Önyüklemeli bir Windows XP CD’si (Herhangi bir Servis Paketi ekli, Home veya Professional)
– Microsoft Windows XP Service Pack 3
– nLite v1.4.1 Final | Installer | 2.42 MB
Bütün bu araçları temin ettikten sonra adım adım işlermlerimizi yapmaya başlayabiliriz. Fakat bu işlemi yapmak için elinizdeki Xp Service Pack 3 mutlaka son çıkan sürüm olmalı, BETA sürümler ile yapacağınız işlemlerde sorun yaşayabilirsiniz.
1. İlk adım olarak Windows XP CD‘mizi içeriğini aktaracağımız bir adet klasör oluşturacağız. Bu klasörü oluşturmak için eğer var ise hard disk’inizin “D” bölümünü tercih ediniz. Klasörümüzün ismini “WINXPSP2CD” olarak veriyoruz. Klasörümüzü oluşturduktan sonra Windows XP Cd’mizin içeriğini tamamen bu klasöre aktarıyoruz. (Bu işlemi yapmadan önce “Gizli Dosya ve Klasörlerin” görünür olduğuna ve “Sistem Dosyalarının Korunmasının” devre dışı olduğundan emin olmalıyız. Bu işlem için “Denetim Masası–>Klasör Seçenekleri–>Görünüm” adımlarını izleyerek buradaki seçeneklerimizi kontrol ediyoruz.)
2. Şimdi indirmiş olduğumuz nLite aracımızın kurulumunu yaptıktan sonra çalıştırıyoruz. ( Windows Vista kullanıcıları sağ tuş yaparak Run as Administrator seçeneğini kullanmalı. )Açılan pencereden kullancağımız dil’i seçiyoruz ve Devam diyoruz.
Devamını alttaki linkten okuyabilirsiniz:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.