Nokia Morph

Nokia Research Center ve Cambridge Üniversitesi’nin ortak çalışması Nokia Morph, cep telefonunda nanoteknoloji devrini şimdiden görmemizi sağlıyor. Konsept bir model olan Morph, New York’taki Modern Art Müzesi’nde sergileniyor. Nanoteknoloji sayesinde telefon yapısı esnek, transparan ve kendi kendinin temizleyebilen bir yüzeye sahip

Katlayıp bükerek istediğiniz şekle giren Nokia Morph’da tercih tamamen kullanıcıya kalıyor. Taşımasının kolay olması için bileklik haline getirilebilen Morph eğer o an büyük bir ekrana gereksinim varsa düz hale getirilip kullanılabilir.
Telefondaki bütünleşik solar depolama kabiliyeti pili destekleyerek kullanım süresini arttıracak. Nanoteknolojili pil yüksek performanslı, oldukça küçük ebatlı, uzun kullanım ömürlü ve hızlı şarj edilebilen tipte olacak.
Nokia Morph’daki nanosensörler çevreyle ilgili bilgi almamızı sağlayacak. Örneğin bulunduğumuz ortamdaki hava kirliliği bu yolla öğrenilebilecek, bir meyvenin yıkanması gerektiğini öğrenebileceğiz. Bu gelişme insan sağlığını arttırmaya yönelik bu gibi günlük yönergeler içerecek.
Bilgi İçin: Nokia
kaynak: teknomag.com
 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.