Peugeot’nun yeni silahı: 308 SW

Daha önce MPV ve stationwagon sınıflarının özelliklerini bünyesinde toplayan 307 SW ile Türkiye’de hatırı sayılır başarı yakalayan Peugeot, bu başarısını 308 SW sayesinde daha yukarıya taşımak istiyor.

44 bin 490 YTL anahtar teslim fiyatıyla satışa sunulan 308 SW Panoramic, zengin donanımıyla da dikkat çekiyor.
Peugeot Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux, 2008’de kaybettikleri pazar payını geri almaya başladıklarını ve bunun için de gerek modeller, gerekse de satış politikasının yanı sıra müşyteri memnuniyeti konularında da saldırgan bir taktik izlediklerini belirtti.
İsminin sonundaki “Panoramic” ekini, sahip olduğu ve standart olarak sunulan cam tavanından alan 308 SW Panoramic, 308 HB gibi temelini 307 SW’dan almış. Ancak tüm bu temeller bir üst noktaya taşınmış.
7 kişilik olabilen ve koltukları 7 farklı konumda ayarlanabilen 308 SW Panoramic’de, sadece 1.6 lt 110 HP’lik dizel motor seçeneği bulunuyor. En üst donanım paketi olan “Premium” donanımıyla piyasaya sunulan 308 SW Panoramic’te, yükleme hacmi 674 ile 2149 litre arasında değişiyor. Bagaj ışıklardan biri, aynı zamanda taşınabilir el fenerine dönüşebilen araçta, sürücü diz hava yastığı da dahil olmak üzere sayıları 7’yi bulan hava yastıkları, ABS, ESP, alarm, öne yatırılabilir ön yolcu koltuğu, yol bilgisayarı, far ve yağmur sensörü, katlanıp çıkartılabilen arka koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, park sensörü gibi unsurlar standart.
Kaynak: www.milliyet.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.