Opera cepte YouTube oynatacak

Dünyanın popüler tarayıcı geliştiricisi Opera, mobil platformlar için oluşturduğu Opera Mobile tarayıcısının yeni sürümü olan 9.7’de zengin Flash desteğiyle YouTube videolarını oynatabilecek.
Mobil platformlarda Flash desteği hem kullanıcılar hem de üreticiler için kabus haline geldi. Bir türlü masaüstü ile eş hale getirilemeyen mobil Flash, sonunda Opera tarafından kullanıcılara sunulacak. Mobil iletişim cihazları için geliştirilen Opera Mobile tarayıcısının 9.7 sürümünde Flash ve Ajax desteği sunuyor. Yakın bir gelecekte hizmete sunulacağı belirtilen tarayıcı özellikle mobil cihaz üreticilerinin ürünleriyle birlikte sunması amacıyla geliştiriliyor.
Opera tarafından yapılan açıklamaya göre yeni tarayıcı ile kullanıcılar yoğun bir şekilde Ajax tekniğinin kullanıldığı Facebook gibi sitelere erişebilecek ve YouTube üzerinden video izleyebilecek. Norveçli firmanın en son sıkıştırma teknolojisi Opera Turbo’yu da destekleyecek olan tarayıcının Acid 3 testlerinden %100 başarıyla geçtiği belirtiliyor.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.