PUBG Lite’ı Nasıl İndirebilirim?

Bilgisayar başında vakit geçiren kişi sayısı günümüzde oldukça fazla olmakla beraber artık bilgisayarlar sadece iş için kullanılan bir alet olmaktan çıkıp oyun ve video severlerin de başına geçtiği bir cihaz haline gelmiştir. İlk zamanlarda oldukça büyük boyutlara sahip bilgisayarlar günümüzde ceplere kadar sığabilme potansiyeline sahiptir. Günümüzde bilgisayar oyunları oldukça yüksek kullanım oranına da sahiptir. Bu tarz oyunlar birçok çeşit ve türe sahiptir. İnsan beynini zorlayan stratejik kart oyunlarının yanı sıra aynı zamanda savaş ve silaha, daha çok insan refleksine dayalı oyunlar da günümüzde cep telefonlarından ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilmektedirler. Bu oyunlara örnek olarak verilebilecek PUBG, uzun adıyla Player Unknowns Battlegrounds, gayet güzel grafikleri ve oynanış tarzı ile FPS severlerin ilgisini çekmektedir.

PUBG Nedir?

PUBG, adlı oyun bir savaş ve hayatta kalma oyunudur. Oyun içerisindeki temel amaç adaya düşen ve sizde ayrı oynayan doksan dokuz kişi arasından birinci olan kişi olarak kurtulmaktır. Bunu yaparken karşınıza da bir sürü tehdit çıkmaktadır. Bu tehditler, zordan kolaya sıralanacak olduklarında başa, zone dediğimiz mavi alan gelmektedir. Bu mavi alan ilk başta büyük bir alana rasgele verildikten sonra belirli zaman aralıklarında küçülerek daralmaktadır. Diğer faktörler ise araç bulup bulamayacağınızdır. Oyunda mavi alandan kaçmak için koşabilirken aynı zamanda daha erken varıp canınızı daha erken iyileştirmek istediğinizde karşınıza bir başka inisiyatif olarak araçlar çıkmaktadır.

Araçlar ile Daha Hızlı Yolculuk Yapabilmek Mümkün

Oyundaki araçlar, zırhlı cipler, 3 ve 2 kişilik motosikletler ve Tukshai adı verilen çeşitli Asya araçlarından oluşmaktadır. Bu araçların kontrolü kolay ve zor olarak sıralanabilmektedir. Çift tekerli motosiklet oldukça kolay bir şekilde kullanılabilirken 3 tekerli motosiklet, içindeki fizik motoru sayesinde zorlaştırılmıştır. Bu sayede oyun içerisinde denge de sağlanmış olmaktadır. PUBG ilk olarak bilgisayara çıkmış olmasına rağmen, Tencent adlı oyun şirketi mobil üzerinde de bu oyunu çalıştırabilmeyi başarmıştır. Günümüzde milyonlar bu oyunu mobil ve bilgisayar üzerinden oynamaktadır.

PUBG Mobile ve Lite

Mobil versiyonunun yanı sıra fazla sistem gereksinimi bulunmayan ve çoğu bilgisayarın kaldırabileceği, PUBG Lite, diğer versiyonundan farklı olarak grafikleri düşürülmüş bir yapıya sahiptir. Bu yapı diğer PUBG’den farklı olarak içerisinde kullanılan veriler düşürülerek fazla disk verisi kaplamayan bir yapıya sahiptir. Hala beta sürecinde olan bu oyunda orijinal PUBG deneyimini düşük bütçeli bilgisayarlarınızda da yaşayabilirsiniz. Motor olarak aynı grafik ve oyun fizik motorunu kullanan iki oyun, birkaç değişiklik hariç çoğu özellikleri ile aynıdır. Bu oyuna erişmek isteyenler adresine giderek indir butonu üzerinden oyunu indirebilirler. Ancak bu oyuna erişebilmek için bir hesaba ihtiyacınız olacak. Tamamen bedava olan bu oyun üzerinde isterseniz Facebook üzerinden hesabınızı oluşturarak siz de aksiyon dolu maceralara adım atabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.