World of Warcraft Nasıl Oynanır?

Bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden beri süregelen oyun oynama zevki ve teknoloji merakı, bu araçlar içine de zıplamış olup, sokaklarda oynadığımız ve ufakken çok sevdiğimiz oyunları teknolojik mekanlara taşımıştır. Hepimiz ufakken en az bir kere de olsa evcilik oynayarak rol yapmayı deneyimlemişizdir. Rol yapmak insan için beyin geliştirici düzeyde olup büyüme çağını atlatmaya yardımcı bir eylemdir. Bu yolda insan kendini başka birisiymiş gibi davranarak sanki onun yerindeki ya da hayalindeki kişiyi sanki oymuş gibi hareket eder. Aynı bu sisteme benzeyen MMORPG bilgisayar oyunları da birer çok oyunculu rol yapma oyunudur. Buradaki gerçeklik, temel hayattan farklı olarak daha çok ütopik dünyalarda geçen savaşlardır. Bu oyunlardan birisi de World of Warcraft yani kısaca WOW’dur.

World of Warcraft Nedir?

World of Warcraft, internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz, çok oyunculu stratejik rol yapma oyunlarından birisidir. Bu oyun içeriğince içerisinde bulunan değişik ve kendinize uyacak birbirinden değişik klaslar sayesinde kendinize uygun bulduğunuz bir klası seçerek buradaki savaş alanında kendinizi gösterebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile birlikte gireceğiniz dungeonlar sizlere eğlenceli vakit geçirtirken aynı zamanda birbirinizle yardımlaşmanın bu oyunda ne kadar önemli olduğunu da zamanla öğreneceksiniz. Geçen senenin fiyatlarına göre bu oyun içerisinde aktif olmak isteyen kullanıcılar her ay 15 dolar gibi bir ücret ödemeleri gerekiyor. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde yaklaşık olarak kura dayanarak 70 ila 90 Türk Lirası bazında bir fiyat oluyor.

World of Warcraft Klaslar

Klaslar dendiğinde mmorpgler aklımıza doğal olarak gelmektedir. World of Warcraft içerisinde de kendinize uygun olan klası bulmak için yapmanız gereken ya bu klasların videolarını izleyerek kendinize uygun olanı seçmek ya da oyun içerisinde açtığınız hesapta kendiniz deneyimleyerek çözmek olacaktır. Bu sayede seçmiş olduğunuz klas ile beraber dungeonlarda arkadaşlarınız ile beraber farm yaparak birbirinden değişik itemlar ya da bosslardan düşüreceğiniz eşyalar ile güçlenme yolunda ilerleyebilirsiniz. En çok tercih edilen warriorlar, oyun içerisinde sizlere önerebileceğimiz bir başlangıç sınıfıdır. Kolaylığı ve kolay kapılabilirliği açısından tercih edilen bu sınıf, Türkçede savaşçı demektir.

Healerlar ve Warlocklar

Oyun içerisinde dungeon dönerken takibi de tek kişi girmeyeceksiniz. Bu oyunu oynamak isteyenlerin tek başlarına dungeon dönmeleri çok zor olduğu gibi arkadaşlarıyla oynayarak daha fazla eğlence yaşamaları tavsiye edilmektedir. Oyun içerisinde yerleştirilmiş günlük büyümenin verdiği haz ile oyunu sürekli oynamak isterken aynı zamanda dungeonlar içerisinde size can basacak ve karşıdaki canavarları debufflayacak birkaç arkadaşa ihtiyaç duymanız muhtemel olacaktır. Çünkü bazı bosslar sizin vurduğunuz hasara karşı dirençli olabilir. Bunu da yanınızdaki warlocklar ve mageler sayesinde çözerek oyun içerisinde kendinize uygun stratejiler uydurmanız gerekmektedir. Her sınıfa uygun öğretici videoları ise internet üzerinden kolaylıkla Youtube gibi platformlar üzerinden bulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.