Samsung Telefon Garanti Sorgulama

samsung-garanti-sorgulama-nasil-yapilir

Samsung marka telefon alan kullanıcılar telefonların garantisi ile ilgili bilgileri online olarak sorgulayarak alabilmektedir. Yaşadığınız bir problemde herhangi bir şekilde garantinin geçerli olup olmadığını ya da uzun yıllar sonrasında garantinizin aktif olup olmadığını yapacağınız tek bir sorgulamayla öğrenmeniz mümkündür. Samsung tarafından yapılan sözleşmeler dahilinde cep telefonu, tablet ve giyilebilir ürünler için garanti süresi 24 ay ile sınırlandırılmıştır. Aynı zamanda bu 24 aylık süre içerisinde garanti koşulları da belirli şartlar dahilinde belirlenmiştir. Tüketiciler ürünü satın alma aşaması ile birlikte bu garanti durumunu kabul etmiş ve onaylamış sayılmaktadır. Bu nedenle ileride, özel bir durumda nasıl bir destek alacağınızı önceden bilmeniz için satın alma aşamasında ki bu detayları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Böylece olası bir problemde ya da değişim gibi durumlarda herhangi bir problem yaşamadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak İstediğiniz zaman internet aracılığıyla Samsung telefon garanti sorgulama yapabilirsiniz.

Samsung Telefon Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung telefon garanti sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına kişilerin KVK gibi özel yerlerden satın alması halinde bu tip firmaların internet sitesini kullanması gerekmektedir. Garanti sorgulama işlemleri genellikle IMEI numarası üzerinden yapıldığından dolayı IMEI numaranızı bilmeniz ve bu numara üzerinden sorgulama yaptırmanız yeterlidir.

Samsung İle Garanti Sorgulama  

Resmi olarak bu tip aracı kurumların dışında telefon garanti sorgulaması yapan internet siteleri tercih edilebilir. Fakat Samsung üzerinden destek almak istiyorsanız farklı seçenekler olacaktır. Öncelikli olarak haftanın her günü saat 08.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet veren Samsung çağrı merkezini arayarak hızlı bir şekilde IMEI numaranız üzerinden garanti durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında canlı destek olarak internet sitesi üzerinden hizmet veren Samsung’un bu canlı destek hattını da kullanabilirsiniz. E-posta üzerinden de yine kısa süre içerisinde dönüş yapan Samsung IMEI üzerinden garanti durumunuzu öğrenmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte garanti durumundan değişkenlik bulunmadığından dolayı telefonunuzu satın aldığınız fatura tarihine bakarak garanti sürenizin geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz.

Eğer fatura tarihinin üzerinden tam olarak 24 ay geçmiş ise garanti süresi tamamlanmış olacaktır ve bu süre tamamlandıktan sonra garanti kapsamı dahilinde herhangi bir şekilde destek alabilmeniz söz konusu değildir. Servislerden yararlanmak istediğinizde cihazınızı daha iyi ve güvenilir uzmanlardan destek alarak tamir ettirebilirsiniz. Fakat tüm bu tamir ve onarım sürecinde herhangi bir şekilde garanti işlemi olmayacağından dolayı her işlem ek ücrete tabi tutulacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.