Tencent Gaming Buddy Nedir?

Tencent Gaming Buddy, Windows işletimli bilgisayarlar için kullanımı mümkün olan bir emülasyon programıdır. Son dönemlerin en popüler oyunu olan PUBG’nin yapımcısı olan Tencent tarafından piyasaya sunulmuştur. Bu uygulamadaki en temel amaç, Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarın, İos ya da Android gibi mobil işletim sistemlerinde oynanan oyunları açmasını sağlamaktır. Tencent Gaming Buddy ile dizüstü veya normal masaüstü özelliğe sahip bilgisayarlardan mobil android özellikli oyunlar rahatça indirilerek oynanabilir.

 

Tencent Gaming Buddy Uygulaması İle Android Oyun Keyfi

Tencent Gaming Buddy ile mobile üzerinde oynanan birçok oyun bilgisayar bağlantısı üzerinden de açılabilir. Bu uygulamanın ön yükleyici özelliği geliştirilirken, oynanacak oyunun düzgün olması, performansının tatmin etmesi ve kullanımının kolaylaştırılması için gerekli olan bütün ön çalışmalar profesyonel bir şekilde hazırlanmış ve programa eklenmiştir.

 Ön Yükleme Alanını Kapalı Tutan Bir Emülasyon Sistemi

Tencent Gaming Buddy, uygulama içerisinde Android ön indirme ve yükleme ekranını gizli tutma seçeneğine sahiptir. Böylelikle uygulama açıldığı zaman android içerikli indirmelerde seçme ve engelleme seçeneği doğar. Gizli tutulan birçok farklı işlev ile sadece izin verilen uygulamaların indirilmesi sağlanırken, gereksiz görülen birçok içerik ve uygulamaya da izin verilmez.

Tencent Gaming Buddy Bilgisayara Nasıl Kurulur

Tencent Gaming Buddy, Android emülatörü olarak işlem yapar. Ön yükleyicisini çalıştırdıktan sonra AKP sistemi manüel bir şekilde kullanılabilir. Bunun için öncelikle web üzerinden AKP uygulaması indirilir. Şuan en popüler uygulaması PUBG olduğu için, PUBG’yi otomatik indirecek şekilde tasarlanmıştır. Oyunlarım sekmesinde ise güncel halde bulunan diğer indirilebilir oyunlar görülür. İndirme işleminin ardından dil seçeneklerinin çevrilmesi ile program kullanılabilir hale gelir. Oyunlarım sekmesinden indirilmesi istenen oyunun APK’sı seçilerek bilgisayara indirme işlemi gerçekleştirilir.

 Tencent Gaming Buddy İle Bilgisayarda PUBG Keyfi

Tencent şirketi, PUBG oyununu piyasaya sürdükten sonra gelen ilgilen oldukça yoğun kaldı ve sonrasında bu oyunun daha rahat oynanması için masaüstü bilgisayarlardan da oynanabilir halini aktif etmek için çalışmalara başladı. Bugün tüm dünya genelinde en fazla oynanan online oyunlar listesinin birinci numarası konumundaki PUGB’yi bu sayede masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan da oynamak mümkün hale geldi. Tencent tarafından piyasaya sürülen bu uygulama, PUBG oyun platformunu otomatik şekilde indirme işlemini gerçekleştirebilecek şekilde tasarladı. Şimdilik sadece PUBG için otomatik indirme seçeneği bulunan platformda, PUBG haricinde de birçok farklı oyun türüne yer veriliyor. Tamamen zevke göre belirlenecek oyun seçenekleri arasından bir tık ile indirme işlemi sağlanarak, hem çevrimiçi hem de web sayfası üzerinden oyun oynamak mümkün oluyor.

Tencent Gaming Buddy Performansa Göre Sınıf Eşleştirmesi Yapıyor

Tencent Gaming Buddy uygulamasında, mobilden bağlanan oyuncular ile bilgisayardan bağlanan kullanıcılar sınıflarına göre özel olarak gruplara yönlendiriliyor. Böylelikle mobildeki performansın bilgisayara göre geri planda kalmasının yaratacağı eşitliğin de önüne geçiliyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.