Tomcat kurulumuna dair birkaç not

Tomcat Java Platform’u üzerinde çalışan bir uygulama sunucusu olduğundan çalıştırılacağı makine üzerinde Java Platform’u da kurulmalıdır. Tercih edilebilecek olan Java Platform’u Java 2 Platform Standart Edition v 1.4.0’dır. Şu adresten indirebilirsiniz:
Tomcat çalışırken JAVA_HOME isimli bir sistem değişkenine ihtiyaç duymaktadır. Bu değişkene atanacak olan değer Java Platform’unu kurduğunuz dizindir. (mesela: c:\jdk1.4.0 gibi) Bu işlem işletim sistemlerine göre farklı şekilde yapılır. Windows NT/2K için yapılması gereken Ortam Değişkenlerinde (Enviroment Variables) JAVA_HOME değişkeni tanımlamaktan ibarettir.
Not: Değişkenler iki bazda saklanır: Sistem ve Kullanıcı. Bunlardan herhangi birisinde tanımlayabilirsiniz. İşletim sistemi güvenliği ile ilgili kaygıları göz önüne alınırsa Kullanıcı bazında tanımlanması önerilir.
Masaüstü’nden (Desktop) Bilgisayarım ikonuna (My Computer) sağ tuş ile basıp çıkan menüden Özellikleri (Properties) seçip, karşınıza çıkan pencereden Gelişmiş (Advanced) tabına gelin.
Konunun devamını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.