Üç yeni film vizyona girdi

RECEP İVEDİK 3
Togan Gökbakar’ın yönettiği ve Mehmet Yumurtacı, Sevim Yatlılar, Şahan Gökbakar ile Zeynep Çamcı’nın oynadığı “Recep İvedik 3” haftanın tek komedi ve yerli filmi olarak öne çıkıyor. Recep İvedik’in yeni maceralarını anlatan filmin konusu şöyle: “Babaannesinin ölümünden sonra Recep İvedik, depresyon belirtileri göstermektedir. Bu hali sürerken hayatına uzak akrabası Zeynep girer. Zeynep, İstanbul’da üniversiteye gideceğinden bir süre Recep’in evinde yaşayacaktır. İkisi beraber koşu, karate yaparlar, tiyatroya giderler. Ancak Recep’in sıkıntısı geçmez. Ta ki Zeynep bir gün ona hiç yaşamadığı bir şey yapıncaya kadar.”
BULANIK SULAR
Jan Thomas’ın hapishanedeki son günü diğer mahkumlar tarafından dövülüp kaynar suya batırılmasıyla başlar. Buna rağmen, her ne kadar masum olduğunu iddia etse de çocuk katili olarak yaftalandığından daha kötü bir uğurlama ile karşılaşmadığı için kendisini şanslı saymaktadır. Artık özgürdür ve her şeye yeniden başlamak için ikinci bir şansa sahiptir. Yetenekli bir organist olarak Oslo kilisesinde bir iş bulur. Burada nazik tavrı ve yeteneği sayesinde kısa sürede üstlerinin saygısını kazanır. Çok geçmeden pastör(rahibe) Anna ve küçük oğlu Jen’in de kalbini kazanmayı başarır. Onlara hapishane günlerinden bahsetmemeye karar verir. Ancak geçmişi yakasını bırakmamaktadır: Öğretmen olan Agnes kiliseye bir okul gezisi gerçekleştirmektedir. O sırada organistin, biricik oğlunu öldürmekten hüküm giymiş genç Jan Thomas olduğunu fark eder…
“Troubled Water” geçmişiyle ve kendi kesişen kaderleriyle hesaplaşmaya/ uzlaşmaya/barışmaya çalışan insanlarla ilgili iki çarpıcı hikayeyi ustalıkla bir araya getirmektedir. İyiyi ve kötüyü, suçu ve masumiyeti rahatsız edici bir biçimde harmanlayan; sempatiyle ya da anlayışla bakılan bütün karakterlerin hayatlarını kontrol eden/ denetleyen bir drama. “Troubled Water”, Norveçli yönetmen Erik Poppe’un “Schpaa” ile başlayan ve “Hawaai.Oslo” ile devam eden üçlemesinin son filmi.
SEVGİLER GÜNÜ
Garry Marshall’ın yönettiği ve Jessica Alba, Jessica Biel, Bradley Cooper ile Eric Dane’in oynadığı “Sevgililer Günü/Valentine’s Day”, bir grup Los Angeles sakininin birbirine geçmiş hikayelerini konu alıyor.
Filmde, kahramanlar, Sevgililer Günü’nün romantizmi içinde, kendi hayatlarında o güne kadar fark etmedikleri önceliklere yer vermeleri gerektiğini görüyor.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.