Visual Studio .Net ile Çalışmak

Microsoft yeni vizyonu .Net ile yazılım geliştirme araçlarının en iddialısını geliştirdi. Microsoft ortamında yazılım geliştirici olarak çalışan birçok kişinin kullandığı Visual Studio’ nun 7.0 versiyonu olan bu yazılım geliştirme aracı ile uygulama geliştirmek gerçekten çok verimli bir hal alıyor. Burada verimli kelimesini biraz açacak olursak; çok büyük projeleri dahi çok kısa bir zamanda, en yüksek performansta, çok güzel geliştirilmiş kullanıcı dostu bir arabirim ile yapabiliyor olmanız diyebiliriz. Bu yazımda da özellikle bu verimlilik üzerinde durarak, Visual Studio .Net’in bize gerçekten neler sağladığını inceleyeceğiz.

Bir yazılım Beta versiyonları üzerinde hiç bu kadar yazılım geliştirici çalışmamıştı. Evet, Visual Studio .Net bir ilki başarmıştı; henüz Beta 2 versiyonundayken Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada birçok proje çoktan hayat bulmuştu. Peki neydi bu yazılım geliştirme aracını bu kadar mükemmel kılan? Bu sorunun cevabı bir vizyon demek oluyor: .Net. .Net vizyonu ile gelen altyapı yani .Net Framework bize inanılmaz artılar sağlıyor ki sitede bu konu ile ilgili yazıları da bulmanız mümkün. Visual Studio .Net bu altyapı üzerine kurulu olan ve bu altyapıya için uygulama geliştirmenize yarayan bir araç. Öncelikle Framework’u duyurulan .Net’in üzerine böylesine güzel bir araç ile çalışmak tabiki onu mükemmel kılıyor.

Ysterseniz hemen Visual Studio .Net’i açalım ve ekran görüntüleri üzerinden konuyu derinlemesine incelemeye devam edelim:

Devamı İçin:

Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.