Web Goat Nedir? WebGoat 5.1 Testlerin Çözümleri

WebGoat OWASP (Open Web Application Security Project) tarafından geliştirilen , kasıtlı olarak yüzlerce açık içeren J2EE platformunda yazılmış olan, web uygulamarındaki açıkları kendi kendize öğrenebileceğiniz güvenlik test yazılımıdır. Yazılımın odak noktasında web uygulamaları yer almaktadır. Çeşitli kategorileride ki dersler ile güvenlik uzmanlarına yada web uygulaması geliştirenlere; ilgili açığı anlayabilme, çözebilme ve exploit edebilme yetenekleri kazandırmak amacındadır.
Örnek olarak SQLInjection açığı kullanarak sahte kredi kartı bilgileri ile alışveriş yapmanız istenmektedir. Bu aşamada sistemdeki form bilgilerini SQLInjection yöntemi ile atlatıp exploit edebilmeniz gerekmektedir. Eğer başarıya ulaşırsanız bir sonraki teste yönlendirilmekte ve her geçtiğiniz test için puan almaktasınız.
WebGoat içerisinde yer alan testlerini tamamı başarı ile tamamlayan kişiler bu konuda ciddi bir deyeim ve bilgi birikimine sahip olmuş olcağından ilerde yapacağı denetimlerde, uygulamalarda güvenlik risklerinide minimum düzeyde tutabilmeyi hedeflemiş olacaktır.
Temel olarak aşağıdaki konularda ( her geçen gün artan açıklara paralel olarak güncellenmektedir) testler içermektedir :
· Cross Site Scripting
· Access Control
· Thread Safety
· Hidden Form Field Manipulation
· Parameter Manipulation
· Weak Session Cookies
· Blind SQL Injectioni
· Numeric SQL Injection
· String SQL Injection
· Web Services
· Fail Open Authentication
· Dangers of HTML Comments
Kaynağın devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

Önceki İçerikSQL'e Giriş
Sonraki İçerikJava Servlet Üzerine
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.