Whatsapp Durumunu Facebook Üzerinde Paylaşma

Telefonlar ve yeni haberleşme araçları uzun zamandan beri dünya üzerinde ve yeni popüler olma özelliğini yitirme durumuna gelmiş kavramlardır. Bu kavramlar içerisinde birçok sosyal medya platformuyla birlikte aslında telefonlarımızın SMS denilen mesaj özelliği ve arama özelliği de eklenebilir. Yeni gelen teknolojiler sayesinde ülkemizde de kullanılmaya başlanmış olan 4.5G teknolojisi yüksek hızlar sayesinde fotoğraflarımızı, medyalarımızı ve müziklerimizi internetin ücra köşelerinde paylaşmamızı sağlayan teknolojilerdir. Yakında dünya üzerinde de aktifleşmesi planlanan 5G teknolojisi ile planlanan değişiklikler, daha yüksek hız, bağlantıdaki ping ve gecikme stabilitesinin normalleşmesi ve yüksek hız gereksinimlerinde altyapı isteğinin ortadan kalkması olacaktır. Bununla beraber internet üzerinde kullanılmakta olan sosyal medyalar içerisinde Whatsapp ve Facebook gibi sosyal medyalar mevcuttur. Whatsapp sosyal medya içerisinde ne kadar sizin izin vermiş olduğunuz telefon numaraları ile iletişim kurmanızı sabitlese de Facebook içerisinde ise tamamen özgür bir platformun tadını çıkarabiliyorsunuz

Hikayeler ve Durumlar

Yeni çıkan hikâye furyası ise atmış olduğunuz fotoğraf ya da durumun 24 saat içerisinde sizin izin vermiş olduğunuz insanlara ya da topluluğa gözüküp bu süreçten sonra ortalıktan kayboluyor olmasıdır. Bu durum iki sosyal medya platformu olan Whatsapp ve Facebook için de geçerlidir. Hem Facebook’daki arkadaşlarınız ile paylaştığınız bir görüntüyü 24 saat içerisinde tutabilirken, aynısını whatsapp içerisinde sizin eklemiş olduğunuz numaralara da 24 saat boyunca gözükebilmesini sağlayabilirsiniz. Peki Whatsapp’daki paylaşacağınız fotoğrafın Facebook’ta da 24 saat gözükmesini nasıl sağlayabilirsiniz? İşte bunun için birkaç yöntemi sizler için anlattık.

Whatsapp’a Yeni Özellik Eklendi

Dünyanın en çok üyeye sahip sosyal medya olan platformu Facebook, geçtiğimiz yıllarda yine dünyada çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan Whatsapp’ı satın almış olması ile etrafa ün salmıştı. Ardından Snapchat’ten almış olduğu esinlenme ile hikâye özelliğini Facebook’a taşıyan Mark Zuckerberg bu sosyal medya platformunda da bu etkiyi yakalayabildi. Bunun dışında geçtiğimiz son aylarda Whatsapp uygulamasına paylaştığınız durumu aynı zamanda Facebook üzerinden paylaşma özelliğini de getirdi. Eklenen bu yeni özellik sayesinde artık Whatsapp durumlarınızı direkt olarak uygulama sayesinde Facebook üzerinde paylaşabileceksiniz. Bu sayede iki uygulama arasındaki iletişim olanakları artacakken aynı zamanda benzer özelliklerin eklenebileceğini ya da Whatsapp’ın facebook üzerinden erişilebileceğini ön görebilmek mümkün oluyor. Ya da önümüzdeki günlerde Messenger ile Whatsapp birleşerek tek bir uygulama haline bile gelebilir. Bu sayede iki uygulamanın fazla yer kapladığı telefonlar daha rahatlayarak iki uygulamanın da aynı uygulama üzerinden erişilebilmesi sağlanabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.