WhatsApp Sohbet Geçmişinin Telegram’a Aktarma Özelliği Nasıl Yapılır?

WhatsApp, kullanıcılarına bildirdiği son gizlilik sözleşmesinin peşinden birçok kişi bu duruma tepki göstererek farklı uygulama alanlarına yönelmeye başladı. Bu uygulamalardan biri olan Telegram mesajlaşma alanı, kullanıcıların tercihlerinin başında yer almaya başladı. Telegram, yeni bir özellik getirerek kişilere WhatsApp uygulamasında yer alan mesajları aktarabilme yeniliğinin geldiğini bildirdi.

Telegram, WhatsApp mesajlarını kısa zaman önce bildirdiği güncelleme ile aktarma yeniliğini getirdi. Artık kişiler, Whatsapp’ta yer alan herhangi bir sohbete ait olan geçmiş mesajları sadece birtakım işlemlerle Telegram uygulamasını sohbete aktarabileceklerdir. WhatsApp sohbet geçmişini Telegram’a aktarma özelliği nasıl yapılır konusu ile ilgili bu uygulanacak olan işlemler ile bu özellik kullanılabilecek.

Whatsapp Sohbet Geçmişi İşlemi Telegram’a Aktarma Özelliği Kullanma

Whatsapp’tan İOS’a bir mesaj ya da sohbeti aktarmak için, Whatsapp’ta yer alan grup bilgileri ya da kişi bilgileri kısmına geçilir. Orada sohbeti dışa aktar seçeneğine dokunulur, peşinden paylaş kısmından Telegram seçilir. Android cihazda bir Whatsapp sohbeti açılır. Daha sonra diğer seçeneğine basılır, bu işlemden sonra sohbet dışa aktar sembolüne tıklanır. Bundan sonra paylaş bölümünden Telegram seçilir.

İOS için ayrıca Whatsapp, sohbetleri direk sohbet listesinin dışa aktarımının yapılmasında da fayda sağlar. Bir sohbette sola doğru kaydırma işlemi yapışır. Peşinden ise sohbeti dışa aktar bölümü seçilir. Bu işlemlerden sonra Whatsapp’taki sohbetler artık Telegram’a transfer edilmiş olacak. Yapılacak olan bu işlemler toplu biçimde yapılamaz. Bu işlemlerin tek tek yapılması sağlanarak, sohbetlerin bu metotla Telegram ‘a geçilmesi sağlanır. Whatsapp sohbet geçmişini Telegram’a aktarma özelliği nasıl yapılır konusunda yapılacak olan işlemler anlatıldığı gibi aynı şekilde uygulandığı taktirde kolayca bu özelliğe sahip olunacaktır.

Telegram, Yaptığı Son Güncellemeler ile Çok Fazla Özelliklere Sahip Oldu

Telegram’ın getirdiği bu yenilikler ile artık kişiler gizli sohbetleri, oluşturulan grupları iz bırakmadan silinebilir. Ayrıca gönderenden ve alıcıdan iki yönden çağrı geçmişinde yer alan girişler temizlenebilir. Gruplarda hareketli olan sesli sohbetler, şimdilerde arama sembolünün üst bölümünde bulunuyor. Artık kişisel katılımcılar için ses düzeyini ayarlama imkanına sahip olunacaktır. Telegram’a yeni geçmiş kişilere farklı çıkartmalar göndererek, karşılama yapılabilir.

Whatsapp Sohbet Geçmişi Telegram’a Aktarma İşleminden Sonra Ne Olur?

Burada sohbet geçişi çok iyi değildir. Bunun sebebi sohbet geçmişini belirli bir tarihe göre listelemez. Mesaj, Telegram’a iletilmeden önceki iletilere ilave edilmektedir. Kişiler, ister mesaj göndermiş olsun ya da karşı yerdeki kişi mesaj göndersin, bu ileti daima ekranın sol tarafında çıkar.

Whatsapp sohbet geçmişini Telegram’a aktarma özelliği nasıl yapılır konusunda verilen bu bilgiler doğrultusunda bu işlemler ile kolay şekilde geçilmesi sağlanacaktır. Telegram getirdiği bu güncellemeler ile daha fazla kitleye sahip olarak adından da çokça söz ettirecektir.

Önceki İçerikİtalyan Zincir Modelleri
Sonraki İçerikKetojenik Beslenme
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.