Yeni Fiat Doblo'da yok yok

Hafif ticari araç segmentinin ödüllü temsilcisi Fiat Doblo’nun yeni nesli seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.
Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen hafif ticari araç segmentinin ödüllü temsilcisi Fiat Doblo’nun yeni nesli, hem Combi hem Cargo ve ayrıca binek otomobil ruhsatlı Panaroma karoser seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.
Yeni Fiat Doblo’nun Cargo versiyonları 22 bin 900 TL’den, Combi versiyonları ise 26 bin 400 TL’den başlayan peşin indirimli anahtar teslim satış fiyatıyla bayilerdeki yerini aldı.
Özel perakende müşterilerine yönelik yapılan ön satışta şimdiden 500 adetten fazla yeni Fiat Doblo sattıklarını dile getiren Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Fiat Doblo, sınıfında şimdiye kadar hiçbir rakibinin sunamadığı konforu, teknolojik yenilikleri ve zengin ürün yelpazesini sunacak biçimde yollara çıkıyor. 2010 yılının konforlu Doblo’nun olacağına inanıyoruz, sene sonuna kadar 25 bin adetten fazla yeni Fiat Doblo’yu müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.
Geniş ailelerin Doblo’su olarak da lanse edilen yeni Fiat Doblo, hem ekonomik ve ekolojik hem de daha performanslı 1.4 litre 95 HP benzinli ve 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik Multijet turbo dizel motor seçenekleriyle tercih edilebiliyor.
Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adete yaklaşan üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo’nun yeni nesli, Türkiye’de de satışa sunuldu. Hem Cargo hem de Combi karoser seçeneklerine sahip olacak biçimde Fiat bayilerinde sergilenmeye başlanan yeni Fiat Doblo Cargo 22 bin 900 TL’den, yeni Fiat Doblo Combi ise 26 bin 400 TL’den başlayan peşin indirimli anahtar teslim fiyatıyla dikkat çekiyor.
Daha güçlü daha ekonomik ve aynı zamanda çevreci olmayı başarabilen biri benzinli olmak üzere dört farklı güç ünitesi ise yeni Fiat Doblo’nun motor yelpazesini oluşturuyor. 1.4 litre 95 HP benzinli motor seçeneğinin yanı sıra 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik 3 farklı Multijet motor, yeni Fiat Doblo’nun kalbini oluşturuyor. Yeni Fiat Doblo’yu Dynamic, Elegance ve Premio adı verilen 3 farklı ve zengin standart donanım paketiyle pazara sunan Fiat Marka Direktörü Okan Baş, ” Yeni Fiat Doblo, sınıfında şimdiye kadar hiçbir rakibinin sunamadığı konforu, teknolojik yenilikleri ve zengin ürün yapısını sunacak biçimde hazırlandı. 2010 yılının konforlu Doblo’nun olacağına inanıyoruz, sene sonuna kadar 25 bin adetten fazla yeni Fiat Doblo’yu müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.
Altın müşteri adı verilen sadakat programı çerçevesinde uzun dönemdir Fiat Doblo kullanan müşterilerine yönelik ön satış aktivitesine kısa bir süre önce başladıklarını buna rağmen şimdiden 500 adet yeni Fiat Doblo satışı gerçekleştirdiklerini de dile getiren Baş, resmi satışların ayın 19’unda başlayacağını ve şubat ayı sonuna kadar da 1000 adeti aşan bir satış adeti elde etmeyi hedeflediklerini vurguladı. İletişim kampanyalarını da geniş aile konsepti üzerine kurduklarını ve reklam filminde de ‘Geniş Aile’ dizisi karakterleriyle çekerek iletişime devam edeceklerine dikkat çeken Okan Baş, yeni Fiat Doblo’nun geliştirme sürecinde gelen Türk müşterilerden gelen geri beslemeler doğrultusunda aksiyonlar aldıklarının da altını çizdi. Yeni Fiat Doblo’nun lansman rengi olarak ‘Türk Kahvesi’ adı verdikleri yeni gövde rengini seçtiklerini belirten Baş, bu rengin sadece Türkiye pazarına özel olarak olduğunu da belirtti.
ÖZELLİKLER
Baş, Türkiye’ye özel olarak geliştirilen Premio donanım seviyesinin sadece Türkiye’ye özgü olduğunu müjdelerken, yeni Fiat Doblo satışlarının yaklaşık 15’ini bu versiyonun oluşturmasını hedeflediklerini vurguladı. Avrupa’da satışa sunulan veya sunulacak Fiat Doblo modellerine kıyasla daha zengin donanım seviyesini sunan Premio donanım paketinde; EBD destekli ABS, ESP, ASR, Hill holder, otomatik klima, sürücü ve yolcu ön havayastıkları, yan havayastıkları, arka park sensörü, aktif kafalık sistemi, MP3 çalarlı müzik sistemi, 16 inç alaşım jantlar, elektrikli ön ve arka camlar, ön sis farları, karartılmış arka camlar gibi çok sayıda unsur standart olarak sunuluyor
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.