Yeni iPod'daki gizemli işlemci

Yeni iPod Shuffle’ların içerisinde bulunan gizemli bir işlemci, zor soruları da beraberinde getirdi.
Apple’ın popüler MP3 çaları iPod ailesinin en ufak ve en ucuz üyesi olan iPod Shuffle’ın yeni modelini duyurulalı çok az bir süre olmasına rağmen meraklılar yeni iPod Shuffle’ı kurcalamaya başladılar bile. Hem de parçalara ayırarak!

Fakat yeni iPod Shuffle parçalara ayrılmaya başlayınca gözlerden saklanan çok ilginç bir şey ortaya çıktı. iPod’un kulaklık setinin üzerindeki kontrol panelinin içerisinden kimsenin varlığından haberdar olmadığı bir işlemci çıktı. Üzerinde sadece “8A83E3” kodu bulunan bu işlemcinin tam olarak ne işe yaradığı henüz bilinmiyor.
Fakat bu gizemli işlemcinin varlığı bazı ilginç sonuçlar doğruyor. Öncelikle yeni iPod Shuffle’da diğer iPod kulaklıkları çalıştırılamıyor; zaten tüm kontrol tuşları kulaklık üzerine yerleştirilmiş. Büyük olasılıkla kontrol cihazının tüm işlevlerini kendi içerisinde çözümlemekle görevli olan işlemcinin ortaya çıkardığı diğer bir durum ise başka kimsenin iPod kulaklığı üretemeyecek olması. Var olan diğer modellerde üçüncü parti firmaların ürettikleri kulaklıklar kullanılabiliyordu ama eğer Apple, yeni MP3 çaları için bu işlemciyi zorunlu hale getirdiyse, bunun sonucunda kulakların tüm üretimini de kendisi üstlenmiş oluyor.

Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.