Mobil iletişim dünyası Java FX Mobile ile zenginleşecek

Zengin, anlamlı içerik için kapsamlı bir mobil platform sunan JavaFX Mobile, Sun Microsystems tarafından kullanıma sunuldu.
Sun Microsystems, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress’te kablosuz Java uygulamaları geliştiren şirket ve yazılım geliştiricilerin anlamlı çözümler üretmelerine olanak tanıyan JavaFX Mobile platformunu duyurdu.
JavaFX Mobile, cep telefonlarındaki grafik ve animasyonlar gibi kullanıcı arayüzü bileşenlerini kullanan bir yazılım katmanı. Akıllı telefonlar da dahil olmak üzere farklı mobil cihazlara zengin içerik ve servisler getiren Java FX, cihaz platformları arasında içerik, medya ve veriyi kesintisiz biçimde bütünleştiren kapsamlı uygulamalar yaratılmasına olanak tanıyor. Sun Microsystems JavaFX Mobile ile mobil iletişim sektörünün en yaygın ve güçlü platformu olan Java ME’ye çok daha etkili bir ifade gücü getiriyor.
JavaFX platformu, masaüstü, tarayıcı ve mobil alan arasında zengin internet içeriği yaratmak için birleşik geliştirme ve yayılım sunan tek platform olma özelliğini taşıyor. JavaFX, sadece fakat etkili bir scripting dili ile mobil ve masaüstü uygulamaları için yüksek kapasiteli ses ve video, zengin metin, vektör grafikleri, animasyon ve web servisleri sunulmasına olanak tanıyor. Geliştiricilerin ve teknik tasarımcıların bu uygulamaları yaratmaya hızla başlayabilmeleri için güncel örnekler, notlar, makaleler gibi birçok dokümana adresinden ulaşılabiliyor.
Sektör Lideri Şirketlerden JavaFX Mobile Platformu’na destek
Sony Ericsson, LG Electronics, Orange, Sprint, Cynergy ve MobiTV gibi mobil iletişim sektöründe dünya çapında adını duyurmuş birçok cep telefonu üreticisi, servis sağlayıcı ve bağımsız yazılım tedarikçisi JavaFX Mobile ile yenilikçi uygulama ve servisler geliştirmek üzere Sun’la işbirliği gerçekleştirdiklerini açıkladı.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.