ZyXEL Yeni Ürünlerini Türkiye'ye Getirdi

Bağlantı teknolojileri konusunda hizmet veren ZyXEL, ağ performansını yükselten, yeni ürünlerini ülkemiz pazarına soktu. Bu yeni seri, bakın hangi özelliklere sahip?
ZyXEL’in yüksek performanslarıyla öne çıkan Gigabit Switch 2200 serisi Türkiye pazarına getirdi.  Güvenlik için  10/100/1000 bağlantı ve gelişmiş trafik yönetimi özelliklerine sahip olan seri  Gigabit Switch 2200 adını taşıyor. Firma bu yeni switch serisinde ufak orta düzeydeki şirketleri hedef kitle olarak belirlemiş.
Layer 2 Gigabit Ethernet Switch segmenti bulunan ZyXEL GS2200 serisi, bağlantı sağladığı ağların performansını yükseltmeyi hedefliyor. Seride bulunan GS2200-24 adlı model, kullanıcılara 56Gbps hızında tıkanmasız (non-blocking) switch fabric özelliği ile saniyede 41,67 milyon paket iletme oranı ve wire-speed performansı sunuyor.
ZyXEL, GS2200-48 adlı diğr üründe ise, 100 Gbps tıkanmasız switch fabric, saniyede 74,4 milyon paket iletim oranı ve wire-speed vadediyor. Ürünlerde ayrıca  VoIP, QoS, güvenlik ve network yönetimi de bulunuyor.
Tasarruf ve güvenlik vadediyor
Gtüketimi yapan uygulamalar için uygun network kapasitesine sahip olan GS2200 serisi, L2 anahtarlamanın yanı sıra, L3 routing özelliğine de sahip. Böylelikle tek bir cihaz üzerinden L2/L3 network platformunu sağlandığından, kurumları tasarruf da yapabilecek.
Güvenlik konusunda ise firma, Intrusion Lock özelliği ile davetsiz misafirleri engellerken; MAC Donması (MAC Freeze), Statik MAC İletimi (Static MAC Forwarding) ve MAC Filtrelemesi (MAC Filtering) özellikleriyle de MAC adres bazlı koruma sağlıyor.
Serideki ürünlerde kullanılan 802.1Q VLAN özelliğiyle trafiği farklı sanal LAN’lara izole ederek kurumsal öneme sahip bilgileri de güvenlik altına alıyor. Çok katmanlı ACL (Multi-layer ACL) özelliği ise GS2200 serisinin Policy Management için L2/L3/L4 indikatörleri sağlayarak güvenlik koruması sunmasına imkan veriyor.
Ürünlerde bulunan iStacking adlı özellik ise geleneksel stacking’lerden farklı olan switch’leri web ara yüzü ile uzaktan yönetmek isteyen ağ yöneticilerine daha fazla seçenek sunuyor. Seride bulunan uzaktan bağlanma özellikleri ise, 24 switch’i tek bir IP üzerinden yönetebilme imkanı sunuyor.
Bununla birlikte ZyXEL GS2200 serisi kurumlara VLANs, CoS/QoS, Port Trunking, Rapid Spanning Tree, Port Güvenliği, RSTP (802.12), Güvenlik (Port Güvenliği, 802.1x Kimlik Denetleme), Network yönetimi gibi gelişmiş özellikler de sunuyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.